در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516123 تاریخ : 1399/04/26-17:44:59
,11,21,
خسارت گسترده ایرلاین ها پس از شیوع کرونا؛ دولت تسهیلات حمایتی پرداخت کند

فیروزی پوربادی:

خسارت گسترده ایرلاین ها پس از شیوع کرونا؛ دولت تسهیلات حمایتی پرداخت کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایرلاین ها در 5 ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا خسارت های اقتصادی بسیاری را متحمل شدند و این مسئله موجب شده برخی از شرکت های هواپیمایی اقدام به تعدیل نیروها و پرسنل خود کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از خانه ملت، رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به مشکلات کنونی شرکت های هواپیمایی، گفت: ایرلاین ها قبل از شیوع بیماری کرونا و تأثیر آن در این حوزه، شرایط نسبی داشتند و سود آوری در بخش حمل و نقل هوایی بیشتر در حوزه پروازهای بین المللی بود، اما در شرایط فعلی وضعیت این شرکت ها بسیار متفاوت شده است.

نماینده مردم قمصر، بادرود و نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: از اسفند ماه سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، آمار پروازهای داخلی و بین المللی بسیار کاهش یافت و تعدادی از فرودگاه های کشور تعطیل شدند، در شرایط کنونی نیز پروازهای خارجی متوقف شده و پروازهای داخلی نیز با ظرفیت 50 درصدی انجام می شود.

ایرلاین ها در 5 ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا خسارت های اقتصادی بسیاری را متحمل شدند

وی گفت: ایرلاین ها در 5 ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا خسارت های اقتصادی بسیاری را متحمل شدند و این مسئله موجب شده برخی از شرکت های هواپیمایی اقدام به تعدیل نیروها و پرسنل خود کنند.

هزینه های نگهداری، تأمین تجهیزات و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل در مقابل درآمدهای فعلی ایرلاین ها بسیار بیشتر است

فیروزی پوربادی ادامه داد: هزینه های نگهداری، تأمین تجهیزات و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل در مقابل درآمدهای فعلی ایرلاین ها بسیار بیشتر است و این مسئله زمینه ساز بروز مشکلات مالی در میان شرکت های هواپیمایی شده است.

لزوم پرداخت تسهیلات حمایتی از سوی دولت به شرکت های هواپیمایی

وی بر لزوم پرداخت تسهیلات حمایتی از سوی دولت به شرکت های هواپیمایی تأکید کرد و گفت: در تمام کشورها، دولت اقدام به پرداخت اعتبارات حمایتی کرده اند و ما نیز باید در این عرصه اقدام کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: برخی از ایرلاین های کوچک به دلیل کمبود هواپیما و انباشت بدهی های قبل، در شرایط کنونی با مشکلات مالی جدی روبه رو هستند که باید حمایت های لازم صورت گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران