در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512466 تاریخ : 1399/02/20-13:48:54
,6,
خرید و فروش خودروهای کارکرده با تسهیلات لیزینگی

به منظور حمایت از مشتریان واقعی انجام می شود؛

خرید و فروش خودروهای کارکرده با تسهیلات لیزینگی

شرکت رایان سایپا اجرای طرح پرداخت تسهیلات برای خرید خودروهای کارکرده این گروه تا سقف 50 درصد قیمت خودرو را با هدف افزایش توان خرید افراد و وارد کردن مشتریان واقعی به بازار خودرو کلید زد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، این روزها قیمت خودرو در فضای مجازی و آگهی های روزنامه ها هر روز رکورد تازه ای خلق می کند که تازه ترین آنها پراید 90 میلیونی در بازار است.

کارشناسان دو مساله شایعه افزایش قیمت ها و نبود عرضه مناسب خودروسازان را از دلایل این موضوع اعلام می کنند. در این میان دست مشتریان و مصرف کنندگان واقعی به دلیل پایین آمدن قدرت خرید هر روز از خرید خودرو کوتاه تر می شود.

مدیریت بازار خودروهای کارکرده و دست دوم سال هاست که در بسیاری از کشورهای بزرگ توسط شرکت های مالی و اعتباری انجام می شود و این روند علاوه بر تسهیل خرید و فروش خودروهای دست دوم برای مشتریان، افزایش اعتبار برند و کسب منفعت ناشی از ارائه خدمات و گارانتی برای خودروهای دست دوم را نیز در پی دارد.

شرکت لیزینگ رایان سایپا به عنوان یکی از بزرگترین لیزینگ ها در صنعت خودروسازی، اقدام به اجرای طرحی نوین برای بهبود شرایط بازار خودروهای دست دوم گروه خودروسازی سایپا کرده است.

محمود خاشعی مدیرعامل رایان سایپا در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطابق آمارهای غیر رسمی سالیانه بین 3.5 تا چهار میلیون عملیات خرید و فروش خودروهای کارکرده در کشور اتفاق می افتد که بیش از 80 درصد آنها مربوط به خودروهای ایران خودرو و سایپا است.

وی گفت: در این طرح، فروشندگان و مشتریان می توانند با توجه به توافق انجام شده بین خود، قیمت حدودی خودروی مورد نظر خود را تعیین کنند و پس از معرفی خودرو به شرکت، توسط کارشناسان رسمی و با در نظر گرفتن شرایط ظاهری و فنی خودرو قیمت گذاری انجام شود.

«حضور کارشناسان برای جلوگیری از هر گونه تبانی بین خریدار و فروشنده است.»

خاشعی با اشاره به پرداخت تسهیلات تا سقف 50 درصد قیمت خودرو در این طرح، بیان داشت: پس از آنکه خریدار در سیستم ثبت نام کرد و برای دریافت تسهیلات درخواست داد، در مدت زمان 24 تا 48 ساعت این تسهیلات به خریدار پرداخت می شود.

وی گفت: راه اندازی لیزینگ خودروهای کارکرده توسط شرکت لیزینگ رایان سایپا در واقع تسهیل در فروش خودروهای دست دوم گروه سایپا و اخذ تسهیلات برای خریداران خودروهای کارکرده را فراهم می آورد و در این راستا، با کمترین شرایط از جمله یک نفر ضامن، یک فقره چک و مدارکی که ثابت کند فرد خریدار توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارد، پرداخت انجام می شود.

خاشعی خاطرنشان کرد: این تسهیلات با نرخ 21 درصد و با حداقل کارمزد پرداخت شده و تا پایان پرداخت تسهیلات، سند خودرو در رهن این شرکت باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: سقف بازپرداخت نیز تا سه سال در نظر گرفته شده و پرداخت ها مطابق نظر مشتری به صورت دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه و غیره انجام می شود.

مدیرعامل رایان سایپا ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این طرح، شاهد افزایش خرید و فروش ها با حضور مصرف کنندگان واقعی خودرو باشیم.

وی گفت: رایان سایپا در نظر دارد در گام های بعدی امکان ارائه پوشش گارانتی بر روی خودروهای دست دوم و بهره گیری از خدمات پس از فروش شرکت سایپا یدک را نیز به تدریج اجرایی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران