در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518843 تاریخ : 1399/06/13-11:21:44
,13,
خرید نخود از کشاورز کیلویی 10هزار تومان؛ فروش به مردم 20هزارتومان

مقام مسئول وزارت جهاد کشاورزی:

خرید نخود از کشاورز کیلویی 10هزار تومان؛ فروش به مردم 20هزارتومان

مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: نخود و حبوبات به علت پروتئین فراوان در میان فقرا حکم گوشت دارد.

به گزارش بانک و صنعت، فرامک عزیزکریمی شب گذشته در استودیوی پخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود: از حدود 4 سال قبل در مناطق خشک و نیمه خشک کشور مانند کرمانشاه، کردستان، لرستان و آذربایجان شرقی برای جبران کاستی های تولید حبوبات و مخصوصاً نخود اقداماتی برای نوسازی کردن کاشت این محصول انجام شده است.

وی ادامه داد: حدود 104 هزار هکتار از زمین های زیر کشت حبوبات نوسازی شده و برای برداشت این محصول حدود 130 دستگاه با لوازم (هِد) مخصوص ساخته و در میان کشاورزان توزیع شده است تا هزینه تولید حبوبات در کشور پایین بیاید، ولی هنوز هم نرخ تمام شده این محصول (نخود) بالاست.

عزیزکریمی گفت: با وجودی که نخود نسبت به دیگر محصولات کشاورزی حدود دو سال رکود قیمت داشت، اما امسال با افزایش کیلویی 6 هزار تومانی و با قیمت 10 تا 13 هزار تومان از کشاورزان خریداری می شود و با قیمتی حدود 20 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد.

مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی درباره واردات نخود در شرایط فعلی تصریح کرد: با حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی از سال گذشته، دیگر واردات نخود با نرخ هر کیلو 20 هزار تومان برای واردکنندگان صرفه اقتصادی ندارد و این اتفاق فضای مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی فراهم می آورد تا بتوانند محصولات خود را حتی با نرخ بالاتر از 13 هزار تومان به دلالان بفروشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران