در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512099 تاریخ : 1399/02/14-11:06:26
,13,
خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران آغاز شد

رئیس سازمان چای:

خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران آغاز شد

رییس سازمان چای با اشاره به آغاز چین اول برگ سبز چای و خرید تضمینی این محصول از کشاورزان، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 135 هزار تُن برگ سبز چای از باغ های چای شمال کشور برداشت شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز با اشاره به آغاز چین اول برگ سبز چای گفت: با شروع خرید تضمینی، 133 تُن برگ سبز چای به نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

این مقام مسئول افزود: این مقدار برگ سبز چای از 10 اردیبهشت همزمان با آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای به ارزش 615 میلیون تومان از چایکاران خریداری شد. پرداخت 75 درصد از بهای خرید تضمینی برگ سبز چای بر عهده صاحبان کارخانجات چای و 25 درصد بر عهده دولت است.

وی با بیان اینکه تاکنون برگ سبز چای در شهرستان های املش، رودسر، سیاهکل، فومن، لاهیجان و لنگرود به نرخ تضمینی خریداری شده، افزود: به زودی خرید تضمینی برگ سبز چای در دیگر شهرستان ها هم آغاز می شود.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک 4 هزار و 600 تومان و درجه دو 3 هزار و 300 تومان تصریح کرد: در حال حاضر کارخانجات برگ سبز چای را بیش از نرخ تضمینی تعیین شده خریداری می کنند.

جهانساز گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 135 هزار تُن برگ سبز چای از باغ های چای شمال کشور برداشت شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران