صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520149 تاریخ : 1399/07/05-12:44:06
,1,
خرید اقساطی کالا، با کالا کارت بانک مهر ایران

خرید اقساطی کالا، با کالا کارت بانک مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح «کالاکارت» امکان خرید اقساطی کالا را با کارمزد 4 درصد و بدون نیاز به سپرده گذاری فراهم کرده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، خرید اعتباری کالا یکی از روش های شناخته شده جهانی برای فروش کالا است. در این شیوه، متقاضی کالا در صورت داشتن کارت اعتباری می تواند بدون پرداخت قیمت کالا در لحظه خرید، آن را به صورت اعتباری خریداری کند.

در ایران نیز طی چند سال اخیر برنامه هایی برای اجرای این روش در بانک ها به کار گرفته شده که البته هنوز با شیوه متداول جهانی فاصله دارد. به عنوان مثال برخی بانک ها تسهیلاتی با عنوان خرید اعتباری کالا در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و مشتری باید در یک مرحله اقدام به کشیدن کارت و خرید کالا متناسب با مبلغ تسهیلات دریافتی خود کرده و اقساط آن را بر اساس سود و سررسید مشخص و به صورت ماهانه به بانک پرداخت کند.

آنچه باید درباره کالاکارت بانک مهر ایران بدانید

بانک قرض الحسنه مهر ایران طرحی با عنوان «کالا کارت» را راه اندازی کرده که به روش های مرسوم جهانی نزدیک تر است. در این مدل، مشتری می تواند بدون داشتن سپرده، تا 20 میلیون تومان کالا خریداری کرده و اقساط آن را طی 6 تا 12 ماه به بانک پرداخت کند. نکته قابل توجه این است که خریدار کالا بابت بازپرداخت مبلغ کالا، دیگر سودهای متداول 18 درصد به بالا را پرداخت نمی کند و فقط 4 درصد به عنوان کارمزد به بانک می پردازد.

این روش که با هدف حمایت از رونق تولید داخلی و اشتغال زایی و همچنین افزایش قدرت خرید مردم اجرا می شود، فقط شامل کالاهای ایرانی بوده و بر اساس آن، مشتریان نیازی به سپرده گذاری در این طرح ندارند و می توانند با توجه به سهمیه ماهانه شعب، از تسهیلات قرض الحسنه استفاده کنند.

مهم ترین مزیت کالا کارت بانک مهر ایران نسبت به طرح های مشابه، پرداخت اقساطی وجه کالا بدون افزایش مبلغ، پرداخت تنها 4 درصد کارمزد و تعداد زیاد فروشندگان کالا به این شیوه است؛ به طوری که بیش از 6400 فروشگاه در حال حاضر در سراسر ایران از کالاکارت بانک مهر ایران پشتیبانی می کنند.

همان طور که گفته شد، حداکثر مبلغ خرید کالا در این طرح، 20 میلیون تومان است که خریدار باید اقساط آن را به دلخواه خود طی 6، 9 یا 12 ماه به بانک پرداخت کند.

نحوه دریافت کالاکارت مهر ایران

متقاضیان دریافت این خدمات در گام نخست باید با مراجعه به یکی از شعب بانک مهر ایران در سراسر کشور، فرم درخواست کالاکارت را پر کنند. بانک پس از تشکیل پرونده تسهیلاتی، کالاکارت در اختیار آنها می گذارد. پس از آن دارنده کالاکارت می تواند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد، کالاهای مورد نیاز خود را با شرایطی که پیش تر به آن اشاره شد، خریداری کند.

نکات کلیدی

البته مشتریان باید توجه داشته باشند که بانک مسئولیتی در قبال بهای کالا و موجودی انبار فروشنده کالا و خدمات ارائه شده از سوی آن ها ندارد. بنابراین پیش از دریافت تسهیلات قرض الحسنه در قالب کالاکارت، باید شرایط فروشگاه ها را به دقت بررسی کنند.

همچنین با توجه به اینکه برای استفاده از تسهیلات این طرح نیازی به سپرده گذاری نیست، تعداد این تسهیلات محدود بوده و مشتریان باید ضمن استعلام از شعبه، از وجود سهمیه طرح در آن مطمئن شوند.

مشتریان باید به این نکته توجه داشته باشند که پس از دریافت کالاکارت فارغ از اینکه کالا خریداری کنند یا خیر، اقساط تسهیلات از یک ماه بعد از دریافت کارت آغاز می شود.

البته بانک مهر ایران برای تشویق مشتریان خوش حساب، در صورت پرداخت منظم اقساط از سوی آنها، امکان شارژ مجدد حساب بلافاصله پس از پرداخت اقساط تسهیلات قبلی را نیز فراهم کرده و مشتریان می توانند بدون تشکیل پرونده و ضامن، تسهیلات جدید دریافت کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 131
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران