در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521525 تاریخ : 1399/07/28-13:00:06
,10028,
حناچی خبر داد: بهره برداری از 5 پارک در پایتخت، بزودی

تأثیر افزایش فضای سبز در ارتقای کیفیت زندگی در تهران

حناچی خبر داد: بهره برداری از 5 پارک در پایتخت، بزودی

شهردار تهران بر تأثیر افزایش فضای سبز در کیفیت زندگی شهروندان تهرانی تأکید کرد.

به گزارش بانک و صنعت، پیروز حناچی در آیین افتتاح بوستان "زندگی" محله هرندی واقع در منطقه 12 گفت: امروز در یکی از محلات قدیمی تهران و میان دو دروازه غار و حضرت عبدالعظیم قرار داریم. یکی از سیاست های ما در این دوره با همراهی شورای اسلامی شهر تهران ترغیب افزایش فضای سبز در پایتخت بوده که تأثیر بسیاری بر روی ارتقای کیفیت زندگی در تهران دارد.

تأثیر افزایش فضای سبز در ارتقای کیفیت زندگی در تهران

وی افزود: کمربند سبز شهر تهران در اطراف این شهر احداث می شود و پیگیر آن هستیم و قطعا تأثیر بسزایی در آلودگی هوا دارد، اما این اقدام به اندازه اقدام برای احداث بوستان ها در داخل محدوده شهر نیست. بی تردید احداث بوستان در محدوده شهر به جهت کیفیت هوا و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: کلانشهرها همگی با عارضه افزایش قیمت زمین و کاهش سرانه فضای مسکونی مواجه هستند، لذا شهروندان نیازمند فضای باز و سبز برای گذران اوقات فراغت هستند. مشکلی که همه کلانشهرها با آن روبرو هستند.

شهردار تهران با اشاره به احداث بوستان زندگی گفت: این بوستان بزرگتر از پارک شهر است و قطعا در جهت پیگیری سیاست های توسعه فضای سبز داخل شهر تهران احداث شده است.

وی ادامه داد: در فضای کرونایی فعالیت های اقتصادی و... کاهش یافته اما باید به برخی آمارها توجه جدی داشته باشیم. از ابتدای سال تا انتهای 24 مهرماه در تهران 15 روز هوای پاک، 152 روز هوای قابل قبول، 43 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و دو روز ناسالم برای همه گروه ها داشته ایم. حتی در روزهای جمعه که فعالیت های اقتصادی به حداقل می رسد در ساعات غروب میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون افزایش می یابد.

وی تأکید کرد: افزایش این ذرات در هوای شهر تهران نشان دهنده استاندارد نبودن خودروهای سنگین و نقش منابع آلوده کننده خارج از تهران هستند که در فصول سرد و با ایجاد پدیده وارونگی این وضعیت خود را بیشتر نشان می دهد.

حناچی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای احداث بوستان های بیشتر در سطح شهر تهران، گفت: به زودی در منطقه 14 شاهد بهره برداری پارک معروف به وثوق الدوله خواهیم بود. پارک های حکیم، اخوان، چهارباغ و گل ها نیز به زودی افتتاح خواهند شد و به این ترتیب شاهد افزایش سرانه فضای سبز شهر تهران خواهیم بود.

وی ادامه داد: همه این اقدامات لازم است، اما کافی نیست. قطعا زمانی موفق خواهیم شد که مردم را در کنار خود داشته باشیم. بی تردید هر جایی که مردم را داشته ایم توانسته ایم جریانی ایجاد کنیم که با هیچ دستگاه دولتی انجام شدنی نیست. در حوزه فضای سبز نیز باید از مشارکت شهروندان بهره بگیریم.

وی در پایان صحبت های خود به مرحوم عالی نسب اشاره کرد و افزود: نام و یاد ایشان از دوران سخت جنگ باقی است. ایشان جمله ای دارند که باید صدای کسانی باشیم که در جامعه گوشی برای شنیدن صدای آن ها وجود ندارد، لذا امیدواریم افتتاح این بوستان ها در محلاتی همچون هرندی در کنار کنترل و توانمندسازی زمینه تغییر روش های زندگی را فراهم کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران