جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518712 تاریخ : 1399/06/11-13:59:38
,1,
حمیدرضا آصفی: بانک صادرات ایران چراغ شعبه های خارجی را روشن نگه دارد

/آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران/

حمیدرضا آصفی: بانک صادرات ایران چراغ شعبه های خارجی را روشن نگه دارد

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: بانک صادرات ایران، پیشروترین بانک در بخش توسعه شعب خارجی است که این اقدام بسیار قابل تقدیر است و لازم است تلاش شود تا چراغ این شعب همیشه روشن بماند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حمیدرضا آصفی در خصوص اهمیت حفظ و تداوم فعالیت شعب خارج از کشور این بانک اظهار کرد: یکی از اقدامات ارزشمند بانک صادرات ایران، داشتن شعب خارجی است. این شعبه ها به مشتریان ما در کشورهای خارجی کمک می کند تا به راحتی بتوانند مراودات مالی خود را انجام دهند. از سوی دیگر ضرورت دارد که بانک ها در این شرایط فراتر از مسئولیت های خود فعالیت کنند تا ضمن توسعه روابط بتوانند خدمات گسترده تری هم به مشتریان ارائه کنند. البته به یاد داشته باشیم که بانک ها در خارج از کشور تابع شرایط و قوانین کشور پذیرنده هستند، به عبارت دیگر دستشان در تمامی زمینه ها باز نیست و به راحتی نمی توانند هر فعالیتی را انجام دهند.
این کارشناس مسائل بین الملل افزود: اگر بانک صادرات ایران بتواند فعالیت های بین المللی خود را انجام داده و در آن موفق شود در شرایط کنونی تحریم ها مانند یک بال برای وزارت خارجه عمل کرده است. افزایش تعداد شعب از یک سو و از سوی دیگر روشن نگه داشتن چراغ شعبه های موجود بسیار حائز اهمیت است. نباید اجازه دهیم که شعبه ها تعطیل شوند. باید تلاش شود که حتی با کمترین میزان فعالیت، شعبه در کشور خارجی حفظ شود البته بانک صادرات ایران، یکی از پیشروترین بانک ها در بخش توسعه شعب خارجی است که این اقدام بسیار قابل تقدیر است.
وی با اشاره به این که تعداد بانک های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور کم نیست، گفت: این بانک ها که اغلب در اروپا و آسیا مشغول فعالیت هستند، تابع قواعد و مقررات بانک های مرکزی کشورهای پذیرنده بوده و کج دار و مریز به فعالیت های بین المللی می پردازند. یعنی به هر حال یک چارچوب و یک حدودی برای فعالیت های آنها تعریف شده و بیشتر از آن نمی توانند فعالیت کنند. با این حال، بانک هایی که در کشورهای خارجی شعبه دارند، می توانند چه در شرایط تحریم و چه در شرایط عادی علاوه بر وظایف یک بنگاه اقتصادی به گونه ای عمل کنند که جمهوری اسلامی در شرایط سخت بتواند برخی از مشکلات و محدودیت های خودش را از طریق آنها برطرف کند.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم بانک ها در شعبه های خارجی، انجام عملیات معمولی بانکداری است، اظهار داشت: به عبارت دیگر، مشتریان بانک در شعب خارجی حساب باز می کنند و یا حساب جاری و انتقال وجه انجام می دهند و بانک ها می توانند به صاحبان این حساب ها برای انجام مبادلات مالی بین المللی کمک کنند. یکی دیگر از اقداماتی که در فعالیت های بین المللی بانک ها بسیار مهم است باز کردن اعتبارات اسنادی برای تجار و تولیدکنندگانی است که باید مراودات مالی با کشورهای دیگر داشته باشند.
وی افزود: اگر بانک ها به شرایط کشور در این فضا آگاه باشند، به خوبی می توانند فرصت ها و موقعیت ها را شناسایی و مناسبات آن را برای بهبود شرایط فراهم کنند. با این کار فرصت هایی در اختیار کشور قرار می گیرد که می توان تنگناهای موجود را برطرف کرد.
آصفی با بیان اینکه برقراری ارتباط نزدیک با مقام های محلی، یکی از فعالیت های بانک ها در خارج از کشور است، گفت: برای نمونه، اگر یک بانک در آلمان، امارات و یا در پاریس شعبه دارد، باید بتواند یک ارتباط مناسبی با مقامات محلی آنجا برقرار کند. همچنین مشتری های تأثیرگذار را بشناسد و یک ارتباط خوب با آن ها برقرار کرده و کار ویژه انجام دهد.
این کارشناس مسائل بین الملل تأکید کرد: این کار ویژه، همان شناسایی نیازهای مشتریان و ارائه خدماتی است که بتواند گره از مشکل آنها باز کند. البته یکی از فعالیت های بانک ها به خصوص بانک های پرسابقه مثل بانک صادرات ایران باید برقراری ارتباط نزدیک با سفارت خانه ها در کشورهای خارجی باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران