زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520619 تاریخ : 1399/07/12-14:01:37
,10028,
حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد عنوان کرد؛

حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور گفت: یک چهارم جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را سالمندان تشکیل می دهند.

به گزارش بانک و صنعت، مجید ملکشاهی، با بیان اینکه در حال حاضر تعداد یک میلیون و 670 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از جمعیت سالمند تحت پوشش کمیته امداد حدود 62 درصد زن و 38 درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه حدود یک چهارم جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را سالمندان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: 40 درصد از جمعیت سالمندان مورد حمایت در شهرها، 60 درصد ساکن روستاهاو جمعیتی معادل هشت هزار نفر نیز از عشایر هستند.

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح های حمایتی از سالمندان در کمیته امداد خاطرنشان کرد: طرح حمایت از سالمندان و طرح شهید رجایی از سال های گذشته در کمیته امداد اجرا می شود. همچنین این نهاد علاوه بر حمایت های مالی از سالمندان عزیز، در قالب طرح های خدماتی دیگر نیز از این قشر حمایت می کند.

وی در خصوص تأمین تجهیزات درمانی و توانمندسازی برای سالمندان گفت: تهیه برخی از وسایل مورد نیاز سالمندان از قبیل سمعک، ویلچر، عینک، واکر و دیگر اقلام مورد نیاز، در دستور کمیته امداد است و خدمات بهداشتی و درمانی ویژه برای بیماران صعب العلاج و خاص، کمک به تأمین، بازسازی و تعمیر مسکن، حق مراقبت و نگهداری از سالندان نیز ارئه می شود.

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب پذیر بودن سالمندان در برابر این بیماری، تصریح کرد: یکی از تمهیدات کمیته امداد در این راستا، توزیع بسته های بهداشتی از قبیل مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش در بین سالمندان تحت حمایت است. همچنین سبدهای حمایتی دولت، حامیان و خیرین به صورت ماهیانه برای این خانواده ها درنظر گرفته شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران