صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517760 تاریخ : 1399/05/23-12:47:03
,17,
حمایت ویژه از تولیدکنندگان فعال در زمینه صادرات

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک خبر داد؛

حمایت ویژه از تولیدکنندگان فعال در زمینه صادرات

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری های صنایع کوچک گفت: به تازگی جلساتی با بانک توسعه صادرات برای تمرکز بر تولیدکنندگانی که در زمینه صادرات هم فعالیت می کنند، داشتیم تا در مدل های اعتباری و همچنین در کمیته و هیات مدیره این تولیدکنندگان، امتیازات خاص و ویژه ای را برایشان در نظر بگیریم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری های صنایع کوچک با بیان اینکه صدور ضمانتنامه به عنوان سرمایه در گردش بیشترین موضوع ضمانت نامه ها بوده است، بیان کرد: اخیرا جلساتی با بانک توسعه صادرات برای تمرکز بر تولیدکنندگانی که در زمینه صادرات هم فعالیت می کنند داشتیم تا در مدل های اعتباری و همچنین در کمیته و هیئت مدیره این تولیدکنندگان امتیازات خاص و ویژه ای را برایشان در نظر بگیریم.

محمدحسین مقیسه از صدور یا تمدید 839 فقره ضمانتنامه از ابتدای سال 1396 تا پایان تیرماه 1399 در راستای دو راهبرد جهش تولید و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام خبر داد و گفت: مجموع مبلغ ضمانتنامه های صادره و تمدیدی از ابتدای سال 1396 تا پایان تیرماه 1399 حدود 6176 میلیارد ریال بوده است.

به گفته وی از این تعداد، 361 ضمانتنامه سرمایه در گردش صادر یا تمدید شد که ارزش این ضمانتنامه ها 3223 میلیارد ریال بوده و در مجموع صدور ضمانتنامه به عنوان سرمایه در گردش بیشترین موضوع ضمانت نامه ها بوده است. همچنین در مدت یاد شده 183 ضمانت نامه در حوزه طرح های ایجادی به ارزش یک هزار و 914 میلیارد ریال، 125 فقره ضمانت نامه در حوزه حسن انجام کار به ارزش 225 میلیارد ریال، 70 فقره ضمانت نامه در حوزه طرح های توسعه ای و به ارزش 531 میلیارد ریال، 63 ضمانت نامه به ارزش 149 میلیارد ریال در حوزه پیش پرداخت، 23 فقره ضمانت نامه در حوزه شرکت در مناقصه به ارزش 37 میلیارد ریال و 14 فقره ضمانتنامه در حوزه اعتبار خرید به ارزش 98 میلیارد ریال تمدید یا صادر شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک درباره اولویت های صدور ضمانتنامه نیز گفت: طرح های دانش بنیان دارای مجوز، واحدهای صادراتی دارای سوابق صادراتی در سه سال گذشته، طرح های ایجادی با پیشرفت فیزیکی حداقل 60 درصد، تامین سرمایه در گردش جهت افزایش ظرفیت تولید واحدها، طرح های توسعه که با ظرفیت کامل در حال حاضر فعالیت می کنند و طرح های اشتغالزا اولویت های صدور ضمانتنامه هستند.

مقیسه در ادامه با بیان اینکه تولید و رونق تولید پیشران اصلی رشد و توسعه در اشتغالزایی خواهد بود، تصریح کرد: هم کارشناسان اقتصادی و هم متخصصان در بدنه اجرایی وزارتخانه به این جمع بندی رسیده اند که باید به سمت حمایت از طرح های نیمه تمام حرکت کنیم و آن دسته از طرح های نیمه تمامی که در سنوات گذشته استارت اجرایی شان خورده باید در مرحله اتمام کار قرار بگیرند. در این راستا صندوق هم منطبق با همین سیاست حرکت کرده است و از طریق سایت مجموعه، اطلاع رسانی دقیق درباره آن ها انجام شده است. به طور کلی این شفافیت یکی از ویژگی های فعالیت صندوق است، به طوری که تمام دستاوردها و عملکردها در اختیار مخاطبان و فعالان اقتصادی قرار می گیرد و صندوق تلاش می کند ارتباط دو سویه و چند سویه ای را در این خصوص ایجاد کند.

مقیسه درباره بحث توسعه صادرات و مدیریت واردات، تصریح کرد: صندوق در مسیر برنامه های کلان وزارت صمت شروع به انجام اقداماتی کرده است. از جمله اینکه جلساتی با بانک توسعه صادرات برای تمرکز بر تولیدکنندگانی که در زمینه صادرات هم فعالیت می کنند داشتیم تا در مدل های اعتباری و همچنین در کمیته و هیئت مدیره این تولیدکنندگان امتیازات خاص و ویژه ای را برایشان در نظر بگیریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران