جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518303 تاریخ : 1399/06/03-13:41:19
,1,
حمایت های مستمر بانک مهر ایران از تولیدکنندگان

حمایت های مستمر بانک مهر ایران از تولیدکنندگان

بانک قرض الحسنه مهر ایران در قالب طرح های مختلف تسهیلاتی سعی کرده از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده و از این طریق در راستای سیاست های کلی تعیین شده برای اقتصاد کشور گام بردارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بررسی شعارهای انتخاب شده برای سال های دهه 1390 شمسی از سوی مقام معظم رهبری نشان می دهد در 10 سال گذشته، تنها یک سال بوده که شعار آن موضوعی غیر اقتصادی بوده است. این موضوع خود گواهی بر اولویت داشتن حوزه اقتصاد در شرایط کنونی نزد عالی ترین مقام کشور است.

از سال 1396 به این سو شعارها به یک معنا مصداقی تر شده و عنوان هایی همچون تولید، اشتغال، کالای ایرانی، رونق تولید و جهش تولید در آن ها به چشم می خورد. تأکید مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر اشتغال زایی و حمایت از تولید داخلی نشان می دهد نقطه مد نظر ایشان برای آغاز تحول در اقتصاد، این بخش است.

دولت یازدهم و دوازده نیز در راستای خط مشی یاد شده حرکت کرده و در این حوزه توفیقات و دستاوردهایی داشته است. برای نمونه می توان اشاره کرد، رتبه کشورمان در شاخص آزادی اقتصادی در فاصله سال های 2014 تا 2020 میلادی 9 پله و در شاخص سهولت کسب وکار نیز در فاصله سال های یاد شده 25 پله بهبود پیدا کرده است.

اقدامات بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور

بانک مهر ایران نیز به عنوان نخستین و بزرگ ترین بانک قرض الحسنه کشور در راستای سیاست های کلی تعیین شده برای اقتصاد کشور، سعی کرده از تولیدکنندگان داخلی حمایت و تسهیلات پرداختی خود را در این راستا جهت دهی کند. گفتنی است تمام تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مهر ایران قرض الحسنه و بدون دریافت سود است و حداکثر نرخ کارمزدی آن 4 درصد است. در این راستا می توان به تسهیلاتی اشاره کرد که این بانک به مددجویان کمیته امداد پرداخت می کند. رویکرد این تسهیلات در سال های اخیر از معیشتی به خوداشتغالی تغییر کرده است. بر این اساس به جای یک بار رفع نیاز ضروری فرد وام گیرنده، وی با ایجاد اشتغال برای خود به درآمد پایدار رسیده و توانمندسازی مددجویان از این طریق قابل تحقق است. بانک مهر ایران تا کنون بیش از 306هزار فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 21هزار میلیارد ریال در این رابطه پرداخت کرده است. مورد دیگر پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط بوده است. کارکنان این دسته از صنایع نیز در سال های اخیر از تسهیلات بانک مهر ایران بهره مند شده اند.

دانش بنیان ها زیر چتر حمایت بانک مهر ایران

حمایت از شرکت های دانش بنیان نیز در دستور کار بانک مهر ایران قرار داشته و این بانک در چارچوب تفاهم نامه ای با صندوق نوآوری و شکوفایی به کارکنان این دسته از شرکت ها تسهیلات پرداخت می کند. این تسهیلات به مبلغ 300 میلیون ریال و با دوره بازپرداخت 36 ماهه به متقاضیان پرداخت می شود. تا کنون 1400 نفر در قالب 500 شرکت از تسهیلات بانک مهر ایران بهره مند شده اند و مجموع تسهیلات پرداختی در این چارچوب به مبلغ 500 میلیارد ریال می رسد.

حمایت از تولید داخلی با طرح کالاکارت

بانک مهر ایران برای حمایت از تولید داخلی، در چارچوب طرح کالاکارت به خریداران تولیدات داخلی تسهیلات پرداخت می کند. این طرح ضمن افزایش قدرت خرید مشتریان باعث سوق دادن جامعه به سمت خرید کالای ایرانی می شود. کالاکارت در حقیقت کارت اعتباری خرید کالا با اعتبار 200 میلیون ریال است.

مدت بازپرداخت اقساط این طرح بین 6 تا 12 ماه است. تا کنون فروشگاه های متعددی در شهرهای مختلف کشور به جمع پذیرندگان کالاکارت بانک مهر ایران پیوسته اند و تعدادشان در حال گسترش است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران