تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338415 تاریخ : 1397/02/11-09:00:15
,2,
حمایت مالی-اجتماعی از فرهنگ سازی عمومی برای مصرف بهینه آب

مدیرعامل بانک مسکن عنوان کرد:

حمایت مالی-اجتماعی از فرهنگ سازی عمومی برای مصرف بهینه آب

مدیر عامل بانک مسکن با بیان اینکه «بحران کم آبی» به یکی از چند ابرچالش کشور در مقطع فعلی تبدیل شده است، جزئیات بسته فرهنگ مصرف صحیح آب بانک مسکن برای فرهنگ سازی و هدایت جامعه در مسیر صرفه جویی و مصرف بهینه آب شرب را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن؛ بانک مسکن در سال جاری به دو شکل قصد دارد گام موثر در سطح ملی برای مصرف بهینه آب شرب بردارد. این دو گام که در قالب بسته فرهنگ مصرف صحیح آب ، مراحل اولیه آنها آغاز شده، شامل «حمایت مالی-اجتماعی از فرهنگ سازی عمومی برای مصرف بهینه آب» و همچنین «هدایت هدفمند جریان ساخت و ساز به سمت پروژه های ساختمانی دوستدار محیط زیست با قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی» می شود.

مدیر عامل بانک مسکن افزود: وجه اول بسته فرهنگ مصرف صحیح آب ، با همکاری مشترک با وزارت نیرو پیش برده می شود و وجه دوم آن نیز از همین ابتدای سال جدید با ابلاغ ضوابط نحوه پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن فعال شده است.
مدیرعامل بانک مسکن با تشریح اهمیت پرداخت به بحران کم آبی در کشور به عنوان یک مسأله استراتژیک و ملی، از عزم جدی این بانک برای فرهنگ سازی در جهت مصرف صحیح آب خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا- ابوالقاسم رحیمی انارکی با اشاره به سابقه سکونت خود در شهر انارک از مناطق خشک کشور، اظهار کرد: مسأله کم آبی همواره یکی از دغدغه های من در طول همه سال های اخیر بوده و اکنون که موضوع بحران کم آبی به نقطه اوج خود رسیده، تلاش خواهیم کرد در قالب مسولیت اجتماعی بانک مسکن، از طرح های مرتبط با فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب شرب حمایت کنیم.
مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: براساس تقسیم بندی صورت گرفته توسط وزارت نیرو، کشور در پنجاه سال اخیر به 5 قسمت 10 ساله تقسیم شده است که در هر 10 سال نسبت به 10 سال گذشته شاهد کاهش بارندگی بودیم.از طرفی رشد جمعیت، گسترش شهرنشینی،افزایش سطح رفاه مردم،تغییر سبک زندگی، توسعه کشاوری و ...منجر به افزایش تقاضای آب شده است و از همین رو است که از مسأله آب به عنوان یکی از ابرچالش های کشور نام برده می شود.
رحیمی انارکی با اشاره به اینکه بحران کم آبی یک مسأله استراتژیک و ملی است عنوان کرد: 92 درصد از منابع آبی در بخش کشاورزی به مصرف می رسد و تنها 6 درصد آن به بخش شهری اختصاص دارد بنابراین
با اقداماتی نظیر افزایش کشت گلخانه ای،تغییر الگوی کشت، توسعه سامانه های نوین آبیاری،الگوی کشت متناسب با اقلیم،مدیریت پساب ها و... می توان در راستای افزایش تولید و کاهش مصرف آب گام های مثبتی برداشت.
وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت کشور ما به نحوی است که تک تک افراد جامعه باید در قبال این موضوع احساس مسوولیت کرده و هر فرد ایرانی در حد بضاعت و توان خود برای حل این مسأله گام بردارد .
مدیر عامل بانک مسکن تصریح کرد: بر همین اساس بانک مسکن در راستای اجرای بخشی از مسوولیت های اجتماعی خود در سطح جامعه در ماه های اخیر مذاکراتی را با شرکت آب و فاضلاب استان تهران آغاز و مقرر شده است که در اولین گام، فرهنگ سازی مشترکی در خصوص الگوی مصرف صحیح آب داشته باشیم و در گامهای بعدی از طریق اطلاع رسانی مصرف صحیح آب به همکاران و مشتریان بتوانیم فرهنگ مصرف صحیح آب را در بانک مسکن جاری و ساری کنیم . همچنین مقرر است در تمامی بروشورهای اطلاع رسانی خدمات و محصولات بانک، یک صفحه را به موضوع آب اختصاص دهیم. از طرفی در تبلیغات بانک مسکن در فضای مجازی نیز با هشتگ آب تلاش خواهیم کرد اطلاعات مربوط به کم آبی در اختیار عموم هموطنان عزیزمان قرار گیرد.
رحیمی انارکی در ادامه گفت و گو، از هدفمند شدن فرآیند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری با رویکرد صرفه جویی و مصرف بهینه منابع طبیعی و انرژی خبر داد و با اشاره به سیاستهای اعتباری بانک مسکن در سال های گذشته اذعان داشت: جهت گیری سیاستهای اعتباری بانک به ترتیبی است که با قراردادن شرایط ویژه برای انبوه سازانی که برای احداث واحدهای خود از فناوری های نوین استفاده می کنند، به دنبال آن است گام کوچکی در راستای کاهش مصرف انرژی و بالاخص پیشگیری از هدررفت منابع با ارزش کشور از جمله آب بردارد.
این مقام عالی بانک مسکن اظهار امیداوری کرد:با تلاش عمومی در سطح ملی و سطوح خرد و کلان جامعه بتوانیم از طریق برنامه ریزی و مدیریت الگوی مصرف صحیح آب و استفاده بهینه از منابع نقش موثری در صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت آب داشته باشیم.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران