تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518139 تاریخ : 1399/05/29-17:03:40
,1,
حمایت تمام قد بانک رفاه از کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران

حمایت تمام قد بانک رفاه از کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران

بانک رفاه کارگران با برنامه ریزی منسجم و هماهنگ خدمات شایسته ای به مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران کشور ارائه کرده و روز به روز به تنوع این خدمات افزوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این میزان از تمرکز ارائه خدمات به این قشر قابل احترام جامعه، با هیچ کدام از بانک های کشور قابل قیاس نیست؛ علاوه بر این بانک رفاه درکنار ارائه خدمات گوناگون بانکی برای عموم شهروندان، تسهیلات و شرایطی ویژه برای آن ها در نظر گرفته است.
اهمیت این موضوع و عملکرد ملموس این بانک به حدی است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی به مناسبت سالگرد تأسیس بانک رفاه آورده است: جای بسی خوشحالی است که در شصتمین سالگرد تاسیس بانک رفاه کارگران شاهد رشد بی سابقه خدمات رسانی به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هستیم. وی در توئیت خود ادامه می دهد: خوشبختانه مبلغ تسهیلات پرداختی به بازنشستگان از 200 میلیارد تومان به 2 هزارو 230 میلیارد تومان رسیده که حدود 11 برابر سال گذشته است.
علاوه بر این، یکی از طرح هایی که طی سالیان گذشته به این منظور اجرا شده و توسط مستمری بگیران و بازنشستگان مورد توجه و اقبال قرار گرفت، طرح تسهیلاتی کرامت است که در این طرح بازنشستگان تأمین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی توانستند جهت مصارفی چون تهیه مصالح ساختمانی برای تعمیرات واحدمسکونی، هزینه درمان، تحصیل، تهیه جهیزیه، ازدواج فرزند، مسافرت های زیارتی و سیاحتی و تعمیرات اساسی و بازسازی کامل واحدهای مسکونی تسهیلات دریافت کنند. طرح رفاه کالا تا مبلغ 50 میلیون تومان با نرخ 15 درصد به مدت 36 ماه از دیگر طرح هایی است که بابت تعمیر واحد های مسکونی، هزینه درمان، هزینه ازدواج فرزندان مستمری بگیران و سایر هزینه ها تا 50 میلیون تومان به مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود.
از سوی دیگر، به منظورکمک به بازنشستگان و خانواده های آن ها، بانک رفاه طرح پیوند را به اجرا گذاشته است که به فرزندان مستمری بگیران و بازنشستگان به ازای هر فرزند بازنشسته و مستمری بگیر، 20 میلیون تومان تسهیلات خرید کالا علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 50 میلیون تومان با نرخ یک درصد پرداخت می شود.
علاوه بر این، خدمات دیگری نیز برای مستمری بگیران در نظرگرفته شده است که از آن جمله می توان به صدور انواع بیمه نامه شخص ثالث، بدنه وسایر بیمه نامه ها با نرخ 4 درصد اشاره کرد.
خدمات بانک رفاه به کارگران
با توجه به اینکه کارگران کشور به عنوان یکی از عوامل اصلی رشد اقتصادی کشور و البته سرمایه اصلی بنگاه های تولیدی و خدماتی هستند. در همین راستا تمرکز بانک رفاه بر تقویت معیشت کارگران و بازنشستگان تحت پوشش تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین چتر اجتماعی کشور یکی از واقعیت های آشکار است. به گونه ای که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم سالگرد تاسیس بانک رفاه کارگران معتقد بود: همه بانک ها خصوصیات خوبی دارند اما بانک رفاه کارگران دارای یک ویژگی خاصی است و آن هم این است که مخاطبانش، کارگران هستند که ما از آنها به عنوان ستون فقرات تولید کشور نام می بریم.
تسهیلات و خدمات جدید بانک رفاه کارگران همچنان ادامه دارد و این بانک اعلام کرده است که به منظور ارتقای وضعیت معیشتی و بهبود زندگی بازنشستگان، مستمری بگیران و کارگران و خانواده های آن ها، برنامه های گوناگونی طراحی و در دست اجرا دارد.
از جمله اقدامات بانک رفاه کارگران برای تأمین نیاز ضروری کارگران، کمک به بنگاه های دولتی آسیب دیده و مشکل دار، کمک به کارآفرینی، اشتغال زایی و حمایت از مشاغل خانگی با اولویت زنان سرپرست خانوار و بهره برداری مطلوب از ظرفیت های استان های محروم در راستای ایجاد اشتغال پایدار می توان به این موارد کلیدی اشاره کرد:
1- تخصیص تسهیلات قرض الحسنه و مرابحه به منظور تأمین نیازهای ضروری و موردنیاز کارگران نمونه کل کشور، اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کاروان ورزش کارگری ج.ا.ا
2- تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی شناسایی شده مشکل دار در پرداخت حقوق معوق کارگران بیمه شده معرفی شده از سوی اداره های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس توزیع استانی تعیین شده توسط وزارت متبوع.
3- تخصیص تسهیلات مرابحه به کارگران بیمه شده معرفی شده از سوی اداره های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب طرح حمایت برای تأمین اموال و خدمات موردنیاز.
4- اعطای تسهیلات قرض الحسنه به معرفی شدگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب تفاهم نامه و تبصره های قانون بودجه کشور در جهت کمک به کارآفرینی، اشتغال زایی و ایجاد مشاغل خانگی به ویژه موارد مربوط به زنان سرپرست خانوار.
5- اعطای تسهیلات ارزان قیمت در راستای بهره برداری بهینه از ظرفیت های استان های محروم به منظور ایجاد و تثبیت اشتغال پایدار در قالب طرح برکت.
آنچه ذکر شد، بخشی از کارنامه بانک رفاه در حوزه ارائه خدمت به بازنشستگان، مستمری بگیران و کارگران است که شرح مفصلی از آن را در فرصتی دیگر به تصویر خواهیم کشید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران