زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522458 تاریخ : 1399/08/20-13:51:41
,17,
حمایت از ساخت داخل و بومی سازی محصولات و تجهیزات مورد نیاز کشور

در نشست هم اندیشی معاون امور صنایع وزارت صمت و رییس جهاد دانشگاهی تاکید شد :

حمایت از ساخت داخل و بومی سازی محصولات و تجهیزات مورد نیاز کشور

در نشست هم اندیشی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس جهاد دانشگاهی بر مدیریت زنجیره فناوری محصولات استراتژیک کشور با مشارکت جهاد دانشگاهی تاکید شد.

به گزارش بانک و صنعت ، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از فعالیت های فناورانه جهاد دانشگاهی تأکید کرد: سیاست معاونت امور صنایع حمایت از ساخت داخل و بومی سازی محصولات و تجهیزات مورد نیاز کشور است.

مهدی صادقی نیارکی با بیان اینکه حمایت از بومی سازی و ساخت داخل حدود 140 گروه کالایی در دستور معاونت صنایع قراردارد، عنوان کرد: برای حمایت از فناوری های تولید شده در جهاد دانشگاهی تفاهم نامه ی همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی و معاونت امور صنایع وزارت صمت با موضوعات مشخص و استراتژیک تدوین و اجرایی شود.

معاون امور صنایع در ادامه در خصوص استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای ساخت داخل واگن مترو، دستور جلسه مشترک با شهرداری تهران، واگن سازی تهران، وزارت کشور و ستاد حمل و نقل، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاددانشگاهی را داد تا برای تأمین واگن مورد نیاز کشور برنامه ریزی شود.

صادقی نیارکی همچنین در خصوص بومی سازی مونولیت سرامیک کاتالیست خودرو به علت نیاز آتی کشور به این فناوری بر حمایت کامل از جهاد دانشگاهی تاکید کرد و گفت: وزارت صمت مخالف واردات به صورت CBU (پیش ساخته) است و علاقه داریم با استفاده از ظرفیت فناورانه جهاددانشگاهی و مشارکت سرمایه گذاران، کسب و کارهای فناورانه با ارزش اقتصادی بالا را در کشور راه اندازی کنیم.

وی در زمینه خرید خارجی نیز با توجه به ضرورت انتقال و بومی سازی فناوری اعلام آمادگی کرد تا جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد فناور در کنار وزارت صمت انتقال و بومی سازی فناوری را انجام دهد.

تاکید بر استفاده از توانمندی های فناورانه جهاد دانشگاهی برای حل مشکلات و نیازهای اساسی جامعه

حمید رضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی نیز دراین نشست بر استفاده از توانمندی های فناورانه جهاد دانشگاهی برای حل مشکلات و نیازهای اساسی جامعه تاکید کرد و گفت: جهاد دانشگاهی با برنامه ریزی و حمایت دولت چندین طرح فناورانه که مشکل صنعت کشورنیز هست، در حال اجرا دارد.

وی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات حمایتی برای استفاده محصولات فناورانه جهاددانشگاهی در داخل کشور، افزود: متأسفانه با وجود ساخت تجهیزات زیادی توسط جهاد دانشگاهی، درحال حاضر این تجهیزات از شرکت های خارجی خریداری می شوند.

رییس جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه در زمینه ی تأمین مواد اولیه و تجهیزات خاص با توجه به فناور بودن جهاد دانشگاهی نیازمند حمایت بیشتر است، به اجرای پروژه های کاتالیست خودرو و سیستم رانش واگن مترو توسط جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: پروژه واگن ملی مترو تا بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید که در این راستا برای تأمین واگن های مورد نیاز خطوط متروی تهران می توان از ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور و جهاد دانشگاهی استفاده کرد.

گفتنی است که براساس پیشنهاد رییس جهاددانشگاهی در خصوص مدیریت زنجیره ی فناوری محصولات استراتژیک، صادقی نیارکی آمادگی وزارت صمت را برای اجرای مدیریت زنجیره فناوری چندین محصول استراتژیک با مشارکت جهاددانشگاهی اعلام کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران