بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520434 تاریخ : 1399/07/08-16:29:54
,15,
حمایت از تجاری سازی فناوری های مورد نیاز زیست بوم 5G

ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال اعلام کرد؛

حمایت از تجاری سازی فناوری های مورد نیاز زیست بوم 5G

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی از تسهیل و حمایت از تجاری سازی فناوری های مورد نیاز زیست بوم نسل پنجم ارتباطات (5G) خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، توسعه زیست بوم فناوری های نسل پنجم مخابراتی، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، موضوع تفاهم سه جانبه برای تسهیل و حمایت از تجاری سازی فناوری های مورد نیاز این حوزه است که دو روز پیش میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و یکی از اپراتورهای موبایل به امضا رسیده است.

هدف از امضای این تفاهم نامه ایجاد سازوکارهای حمایت از شرکت های دانش بنیان در امر تحقیق، توسعه، تولید و تجاری سازی محصولات و خدمات این حوزه است.

«ایجاد زیرساخت ها و نهادهای پشتیبان شکل گیری و توسعه شرکت های دانش بنیان در فناوری های مورد نیاز»، «حمایت از تجاری سازی و بومی سازی فناوری ها و نوآوری های شرکت های دانش بنیان» و «حمایت از بازارسازی و ایجاد تقاضا برای تجهیزات و فناوری های مورد نظر» از دیگر اهدافی است که برای این تفاهم نامه تعریف شده است.

در این تفاهم نامه ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است که در شناسایی فناوری های مهم و قابل بومی سازی فناوری های نسل پنجم شبکه ارتباطات سیار، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در کاربردهای حمل ونقل، سلامت دیجیتال، صنعت و معدن دیجیتال و کشاورزی و انرژی مشارکت کند.

همچنین ستاد تعهد داده است که تسهیلات مالی برای کنسرسیوم ارزیابی شده و منتخب برای بومی سازی فناوری های منتخب را تامین کند و با نهادهای دولتی مرتبط برای جلوگیری از واردات این فناوری ها برای بومی سازی مذاکراتی داشته باشد.

از تعهدات اپراتور موبایل هم می توان به مشارکت در شناسایی فناوری های مهم و قابل بومی سازی فناوری های نسل پنجم شبکه ارتباطات سیار، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در کاربردهای حمل ونقل، خودروی متصل، شهر هوشمند،سلامت دیجیتال، صنعت و معدن دیجیتال و کشاورزی و انرژی اشاره کرد.

وزارت ارتباطات و اطلاعات هم تلاش می کند استفاده از ظرفیت های وزارت‎خانه برای تنظیم پیشنهاد قوانین و آیین نامه های مرتبط و پیگیری تصویب آن، هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای تخصیص فرکانس و سایر موضوعات مرتبط با رگولاتوری و غیره را تسهیل کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران