جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445678 تاریخ : 1397/10/22-17:24:53
,10028,
حق نوبت کاری پرستاران تامین اجتماعی افزایش می یابد

معاون درمان تامین اجتماعی:

حق نوبت کاری پرستاران تامین اجتماعی افزایش می یابد

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش حق نوبت کاری و پرداخت ما به التفاوت قانون ارتقای بهره وری برای پرستاران سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و به زودی پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی درخشان روز شنبه در مراسم جشن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در محل مجتمع فرهنگی نگین غرب، از وجود سه مطالبه و سه اقدام اساسی برای پرستاران در سازمان تامین اجتماعی سخن گفت و افزود: امیدواریم گامی در جهت کاهش مشکلات پرستاران برداریم، ایجاد تشکیلات پرستاری در سازمان تامین اجتماعی به عنوان اولین مطالبه است که تلاش شده که این کار صورت گیرد. مصوبه ای از سوی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی صادر شده، حتی نیمی از تشکیلات بیمارستان ها براساس این ساختار تغییر کرده است و این نوید داده می شود در سال 98 این مشکل حل می شود.

وی خاطرنشان کرد: دومین مشکل پرداخت مابه التفاوت قانون ارتقای بهره وری است. پرداخت این مابه التفاوت نیز به استان ها ابلاغ شده و به زودی اجرا خواهد شد و این مهم هم بخشی از مطالبات مهم پرستاران است که به آن توجه شده است.
درخشان ادامه داد: افزایش نیافتن حق نوبت کاری پرستاران سومین مشکل این قشر است که مصوبه این کار از سوی هیات دولت به استان ها ابلاغ شده و امیدواریم به زودی این مشکل هم حل شود.
وی خاطرنشان کرد: کار درمان، کار تیمی است همه باید دست به دست هم بدهند تا یک کار اثربخش برای بیمار انجام شود البته کار اصلی به عهده پرستار است، پرستاری حرفه سخت و پرمشقتی است به همین دلیل ارزشمند است.
وی اظهار داشت: اقدامات اساسی و زیربنایی در حوزه درمان انجام شده است یکی از آنها استقرار سیستم HIS است که به واسطه آن پرونده الکترونیک، کاردکس الکترونیک، نسخه الکترونیکی و دیگر خدمات غیرحضوری به واسطه این سیستم انجام شده و می شود.
درخشان افزود: اقدام بعدی تجمیع داده های مراکز ملکی است که از اول بهمن در کل کشور برقرار خواهد شد. گر چه اطلاعات بیماران مزمن را در سراسر کشور داریم، اکنون 90 درصد بیمارستان های سازمان درجه یک هستند و بقیه زیر 50 تخت هستند که قابلیت تبدیل به درجه یک را ندارند. اما با تامین زیرساخت های اورژانس این بیمارستان ها سعی می شود به درجه یک تبدیل شود.
وی اجرای نظام مراقبت عفونت‌های بیمارستانی را یکی دیگر از برنامه های این سازمان در حوزه درمان عنوان کرد، اظهار داشت: استانداردسازی بخش های اورژانس بیمارستان ها از دیگر برنامه های این سازمان است که قرار است تمام اورژانس ها به سمت استاندارد سازی بروند، اگر چه ارتقای هتلینگ بیمارستان ها از دیگر برنامه های محوری سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان است و بخش زیادی از آن به اتمام رسیده است.
15 هزار پرستار در 370 مرکز درمانی و بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی فعالیت دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران