در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518432 تاریخ : 1399/06/05-10:51:08
,10028,10033,
حق آبه تالاب انزلی به زودی مشخص می شود

حق آبه تالاب انزلی به زودی مشخص می شود

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ طرح جامع احیای تالاب انزلی خبر داد و گفت: به زودی حق آبه این تالاب از 11 رودخانه منتهی به آن معین می شود تا پیش از سدسازی های بیشتر در حوضه آبخیز سهم تالاب مشخص شده باشد.

به گزارش بانک و صنعت، مسعود باقرزاده کریمی ضمن اشاره به تصویب و ابلاغ طرح جامع هفت ساله احیای تالاب انزلی در ستاد ملی هماهنگی ومدیریت تالاب های کشور اظهار کرد: این طرح که با همکاری دولت ژاپن تدوین شده است از امسال اجرایی می شود و تا سال 1405 ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هفت کارگروه تخصصی برای احیای تالاب انزلی در استان گیلان تشکیل شده است و دستگاه های مختلفی در آن عضو هستند، تصریح کرد: این کارگروه ها عبارتند از گروه آبخیزداری، گروه آب و فاضلاب، پسماند، آموزش، اکوتوریسم و گروه حقوقی.

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه وظایف مختلفی برای دستگاه ها در قالب طرح احیای تالاب انزلی تعریف شده است، گفت: اگر سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی می خواست مجری این طرح شود، احیای تالاب انزلی به جایی نمی رسید چرا که مدام باید دستگاه های مختلف را مجاب به انجام وظایفشان می کرد.

باقرزاده کریمی در ادامه با اشاره به پروژه های مصوب برای اجرا در داخل تالاب انزلی و حریم قانونی آن که با مسئولیت مستقیم سازمان محیط زیست و همکاری سایر دستگاه ها صورت می گیرد، گفت: بررسی رسوب در تالاب انزلی و ارائه راهکارهای مدیریت آن، مدیریت رسوب در محل اتصال رودخانه ها به تالاب و طرح های حفاظت و احیای گونه های شاخص و مقابله با گونه های غیر بومی از جمله پروژه های مصوب است.

وی همچنین درباره پروژه های مصوب طرح جامع احیای تالاب انزلی در خارج از تالاب و در حوضه آبخیز تصریح کرد: تکمیل سامانه تصفیه فاضلاب شهرهای رشت، انزلی، صومعه سرا و فومن از جمله این طرح ها است همچنین استانداری و محیط زیست گیلان و شهرداری ها و دهیاری ها موظف به جمع آوری پسماند از تالاب و رودخانه های منتهی به آن شده اند.

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حق آبه تالاب انزلی هنوز مشخص نشده است، اظهار کرد: در مجموع 11 رودخانه به تالاب انزلی راه دارند و ما باید ابتدا جریان زیست محیطی این 11 رودخانه را تعیین کنیم. پس از آن مشخص می شود که حق آبه سالانه تالاب از این رودخانه ها چه قدر است.

باقرزاده کریمی در پایان با اشاره به اینکه حق آبه تالاب به زودی مشخص می شود، گفت: در مجموع طرح احیای تالاب انزلی با اعتباری حدود 2558 میلیارد تومان به تصویب رسیده است و از امسال اجرایی می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران