سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 350635 تاریخ : 1397/03/22-14:52:48
,17,20,
حقوق کارکنان و بازنشستگان با احکام جدید تا عیدفطر پرداخت می‌شود

سخنگوی دولت:

حقوق کارکنان و بازنشستگان با احکام جدید تا عیدفطر پرداخت می‌شود

معاون‌رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت گفت: با توجه به نزدیک بودن عید بزرگ فطر تمهیداتی بین سازمان برنامه و بودجه و خزانه اندیشیده شده تا قبل از فرارسیدن این عید، حقوق شاغلان و بازنشستگان با احکام جدید و یارانه‌ها را پرداخت کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط‌عمومی‌ و‌ اموربین‌الملل‌ سازمان‌ برنامه و بودجه کشور، دکتر محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با تقدیر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی قدس، اظهار داشت: فصل مشترکی بین همه ادیان و ملت‌ها از برداشت ظلم به مردم فلسطین ایجاد شده است. با این نمادهای انسان دوستی که در روز قدس مشخص شد امید داریم جامعه انسانی روزهای بهتری داشته باشد و شاهد عدالت باشیم.

وی گفت: دولت خود را برای عید فطر آماده کرده است که بهترین تبریک دولت به ملت، پرداخت بخشی از معوقات است.

دکتر نوبخت با بیان اینکه تا پیش از عید فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان و یارانه ها را پرداخت می‌کنیم،‌ افزود: رقم سنگینی خواهد بود اما تاکید رئیس جمهوری بسیج امکانات برای این بود که قبل از عید فطر همه حقوق و درصد افزایشی که صورت گرفته را برای شاغلان و بازنشستگان پرداخت کنیم.

وی افزود: افزایش حقوق شاغلان در دو ماه قبل به دلیل اینکه نیاز به استفساریه از مجلس بود به تاخیر افتاد، در حال‌حاضر به دستگاه ها پرداخت شده است و انتظار داریم دستگاه های اجرایی احکام را اصلاح و صادر کنند تا همراه حقوق خردادماه تمام افزایش سنواتی که در دو ماه گذشته پرداخت نشد، پرداخت شود.

همه پاداش‌های بازنشستگان ظرف سه ماه آینده پرداخت می‌شود

دکتر نوبخت با اشاره به همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: خود را موظف به جبران فاصله دریافت‌ها می‌دانیم. امسال مجلس 2100 میلیارد تومان برای بازنشستگان در نظر گرفت که دولت خود فاصله 2100 میلیارد تومان تا 3400 میلیارد تومانی را که سال گذشته پرداخت کرده بود  را تقبل کرد. امسال مجموعا 3400 میلیارد تومان بین بازنشستگان توزیع می‌شود.

معاون رئیس جمهوری درباره خرید گندم از کشاورزان نیز گفت: تا 20 خردادماه، 2 میلیون و 685 هزار تن گندم به ارزش سه هزار و 565 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که از این رقم یک هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود یک هزار و 765 میلیارد تومان باقیمانده است.

سخنگوی دولت افزود: دشمن سیاست جنگ روانی را علیه ما به راه انداخته و نباید به آن دامن زد. وی افزود: رهبر کره شمالی با چه کسی می خواهد مذاکره کند؟ آیا این فردی که در هواپیما با یک توییت نشست سران گروه هفت را دچار اخلال می کند قابل اعتماد است؟!

وی ادامه داد: این شخص نماینده ملت فهیم آمریکا نیست و مطمئنا ملت آمریکا در انتخاب های آینده خود، او را از ملت خود مبرا خواهد کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر صدور احکام برای برخی از دانشجویان بازداشت شده در ناآرامی های دی ماه، گفت: موضع دولت در این خصوص مشخص است و بارها گفته شده است. از آنجایی که استقلال قوا مطرح است اما در جلسات مشترک پیگیری میکنیم.

دکترنوبخت پیرامون اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره کمک به ایران برای رفع بحران آب اظهار داشت: سخنان نتانیاهو آنچنان پوچ و بیهوده است که به جز یک تبسم پاسخ دیگری ندارد. رژیمی که دانشمندان ما را ترور می‌کند، می خواهد به ما کمک کند! آیا این قابل باور است؟

وی در خصوص افزایش غیرقانونی قیمت خودرو در بازار آزاد، گفت: حجم بالایی از نقدینگی در کشور وجود دارد که می تواند در بانک ها قرار بگیرد و سود دریافت شود. به هر دلیلی اگر احساس شود که این نقدینگی در کوتاه مدت سود بیشتری در بازار دیگری حاصل می شود، عده‌ای پول خود را از شبکه بانکی خارج و به آن بازار می برند. ملت این توقع بجا را دارد که ببینند چه اتفاقی افتاده که برخی بنگاه‌ها افزایش قیمت داشته اند، رییس جمهور محترم در این زمینه تاکید داشته و یکی دو هفته پیش رییس سازمان بازرسی هم در جلسه دعوت شد تا این مشکلات رفع شود.

پنج کشور باقی مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی پیرامون اخذ تضمین در قراردادهای خارجی، گفت: پنج کشور باقی مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند. شرط جمهوری اسلامی ایران نیز اجرای تعهدات است.  باید در مدت باقی مانده ببینیم کدام شرکت ها می خواهند بروند و کدام شرکت ها می خواهند بیایند؛ اما در مجموع تامین منافع ما مهم است و مهم نیست که با کدام شرکت باشد.

سخنگوی دولت در خصوص اصلاح نظام بانکی و اظهارات علما در این باره گفت: دغدغه بزرگان و علما نسبت به نظام بانکی دغدغه به حقی است. یکی از دستور کارهای شورای عالی سه قوه بحث نظام بانکی است. دولت چندین برنامه برای بانک ها داشته که بخشی از آن سال گذشته اجرا شد.

دکتر نوبخت ادامه داد: افزایش سرمایه های دولت نزد بانک ها از جمله دیگر اقدامات بود. در تعامل با قوای دیگر سعی می‌کنیم مشکلات نظام بانکی را برطرف کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص طرح ها و پروژه های در دست پیگیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: از منابع خزانه و دولت این 200 پروژه را انجام می دهیم و کار آن شروع شده است. بعنوان مثال یکی از این پروژه ها، بحث توسعه شبکه حمل و نقل ریلی است. برای شبکه ریلی ابتدا به دنبال اتصال مراکز استان ها به شبکه سراسری ریلی است که این شبکه به خارج از کشور نیز وصل است.

وی افزود: در پنج‌ استان کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی و غربی و استان گیلان این پروژه را دنبال کرده‌ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی پیرامون به تاخیر افتادن بررسی لایحه FATF در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تصویب این لوایح برای دولت بسیار مهم است.

دکترنوبخت ادامه داد: با اینکه تفاوت نگاه داریم اما به منتقدان نیز احترام می گذاریم و باید ببینیم که اکثریت مجلس چه چیزی را می خواهد. وجدان عمومی مجلس وجدان آگاه و بیداری است.

وی افزود: اگر برجام نبود حتما روزی بیش از صدها میلیارد تومان ضرر می‌کردیم. در شرایط تحریم میزان صادرات نفت در حداقل خود قرار داشت اما پس از برجام توانستیم نفت بیشتری را به فروش برسانیم.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 197
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه