از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516768 تاریخ : 1399/05/06-10:56:37
,10028,
حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی براساس فرمول جدید پرداخت می شود

معاون سازمان تأمین اجتماعی:

حقوق مرداد ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی براساس فرمول جدید پرداخت می شود

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: فرمول نهایی اجرای قانون متناسب سازی حقوق مستمری بگیران براساس شاخص های چهار گانه مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن طراحی شده که مبنای محاسبه و پرداخت حقوق مستمری بگیران از ماه جاری خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب افزود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس بند "ب" ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه به اجرا گذاشته شده و همه مستمری بگیران بازنشسته، از کار افتادگی و بازماندگان مشمول این قانون هستند.
وی تصریح کرد: شاخص های موثر بر متناسب سازی حقوق مستمری بگیران شامل مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن است.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مبلغ متناسب سازی حقوق مستمری بگیران نیز گفت: این مبلغ از طریق ضرب مبلغ پایه در تفاوت ضریب مستمری زمان اجرای متناسب سازی با ضریب مستمری در زمان برقراری بعلاوه یک بدست می آید.
قریب افزود: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری بدست می آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب سازی محاسبه می شود.
وی ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از 150 هزار تومان برای مستمری بگیران دارای سابقه10 سال و کمتر بیمه پردازی شروع می شود و برای افراد داری 35 سال و بیشتر بیمه پردازی به 465 هزار تومان می رسد.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا برخی از از مستمری بگیران که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت کرده اند، از طریق اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.
قریب اظهار داشت: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است؛ این ضریب برای افراد دارای بیش از 25 سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.
قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب سازی نیز عنوان کرد: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری بگیران پس از اجرای متناسب سازی برای سوابق 30 لغایت 34 سال از مبلغ 2 میلیون و 800 هزار تومان و برای سوابق 35 سال و بالاتر از مبلغ 3 میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می شود.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی افزایش مجدد کمک هزینه معیشت و کمک هزینه مسکن را آخرین بخش از فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران برشمرد و گفت: کمک هزینه معیشت از 48 هزار تومان به 120 هزار تومان و کمک هزینه مسکن از 22 هزار تومان به 70 هزار تومان رسیده است که در مجموع نسبت به سال 98 از شد 172 درصدی برخوردار شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران