صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519148 تاریخ : 1399/06/18-14:58:13
,5,
حفر 23 حلقه چاه آزادگان جنوبی در مراحل پایانی است

یک مقام مسئول:

حفر 23 حلقه چاه آزادگان جنوبی در مراحل پایانی است

مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای پروژه حفاری 3+20 حلقه چاه توسعه ای در این میدان با 98 درصد پیشرفت در مراحل پایانی کار قرار دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، محمد خاوری نژاد از پیشرفت 98 درصدی حفاری 23 حلقه چاه توسعه ای میدان آزادگان جنوبی خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد چاه، تاکنون حفاری و تکمیل 21 حلقه پایان یافته است.

وی افزود: در پروژه حفاری 3+20 حلقه چاه میدان نفتی آزادگان جنوبی، تاکنون 81 هزار و 103 متر حفاری انجام شده است، در ضمن با توجه به اینکه آغاز این پروژه با مراحل پایان عملیات حفاری 40 حلقه چاه در این موقعیت از سوی ملی حفاری هم زمان شد، در ابتدا عملیات اجرایی با یک دستگاه حفاری کلید خورد و در ادامه به 9 دکل حفاری رسید.

مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: با پیشرفت کار پروژه حفاری میدان آزادگان جنوبی، تعداد دکل ها به چهار دستگاه تقلیل یافت و هم اکنون با نزدیک شدن به زمان پایان پروژه، تنها دستگاه حفاری 28 فتح در منطقه استقرار دارد.

خاوری نژاد افزود: چاه های تکمیل شده طبق روال به شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان مجری طرح توسعه میدان های غرب کارون تحویل می شود.

وی با اشاره به هم افزایی و همکاری مؤثر و مستمر میان مدیران اجرایی و متخصصان شرکت ملی حفاری و متن، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در میدان نفتی آزادگان افزون بر پروژه 3+20 حلقه چاه، پروژه موسوم به 10 حلقه چاه دیگر را نیز در حال اجراست که در این ارتباط، دکل های سنگین 37 و 92 و دکل فوق سنگین 60 فتح در حال حفاری چاه های توسعه ای هستند.

مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران با این توضیح که متراژ حفاری در پروژه 10 حلقه چاه میدان آزادگان جنوبی به حدود 12 هزار متر بالغ شده است، گفت: پیش بینی می شود پروژه حفاری 10 حلقه چاه دیگر تا اوایل سال 1400 به پایان برسد و به کارفرمای پروژه، شرکت مهندسی و توسعه نفت تحویل شود.

شرکت ملی حفاری ایران تاکنون 64 حلقه چاه در قالب قراردادهای کلید در دست (EPDS) در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان حفاری کرده و 10 حلقه در مراحل اجرا دارد و در بخش ارائه خدمات یکپارچه فنی مهندسی نیز با شرکت مهندسی و توسعه نفت همکاری می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران