صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518897 تاریخ : 1399/06/15-10:14:46
,17,
حسین راغفر: بانک صادرات ایران، در نوگرایی پیشگام شبکه بانکی است

/آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران/

حسین راغفر: بانک صادرات ایران، در نوگرایی پیشگام شبکه بانکی است

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا، گفت: بانک صادرات ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین بانک های کشور، در نوگرایی پیشگام شبکه بانکی است و در این زمینه نسبت به سایر بانک ها که توسط بخش خصوصی اداره می شوند، پیشروتر است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حسین راغفر در آستانه شصت و نهمین سالروز تاسیس بانک صادرات ایران و در پاسخ به پرسشی درخصوص نقش بانک های خصوصی در جلب اعتماد و سرمایه مردم گفت: سال 45 شورای پول و اعتبار آن وقت فشار آورد که بانک خصوصی ایجاد شود؛ اما از اواخر دهه 70 بانک های خصوصی تشکیل شدند. بانک صادرات ایران که جزء قدیمی ترین بانک های کشور است پیشگام اقدامات نوگرایانه اقتصادی کشور به شمار می رود.
وی با مروری گذرا بر وضعیت اقتصادی و بانکی، بیان کرد: فاصله سال های 57 تا 68، دوران دهه اول انقلاب و تثبیت جمهوری اسلامی بود که با مدیریت جوان و نوپای اوایل انقلاب، جنگ تحمیلی و تحریم ها و کاهش شدید قیمت نفت که با هدف عدم توان فروش نفت از سوی ایران طراحی شده بود، برای حفظ منافع مردم، تصمیمات و سیاست هایی از سوی نظام بانکی وقت اتخاذ شد.
وی ادامه داد: در دوران جنگ با توجه به تجربه دهه بیست، دو خطر قحطی و بیماری های واگیردار وجود داشت که اقلام اساسی خوراکی و بهداشتی سهمیه بندی شد تا جامعه از داخل دچار مشکل نشود. بسیاری از کالاها و خدمات مانند: آموزش و پرورش و بهداشت مطابق با تعهدات قانون اساسی عملا رایگان بود.
این استاد اقتصاد دانشگاه افزود: سال 1378 مجوز تاسیس بانک های خصوصی صادر شد و سال 79 سه بانک با امتیازاتی آغاز به کار کردند تا بتوانند منابع مردم را جذب کنند، امتیازات همچون 2 تا 3 درصد نرخ بیشتر بهره نسبت به بانک های دولتی و اینکه اجازه دادند بخش دولتی و عمومی مثل شهرداری ها هم بانک های عامل خودشان را انتخاب کنند و طبیعی بود، روی به سمت بانک های خصوصی بیاورند، وضعیتی را رقم زد که موجب خلق پول شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران