جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519203 تاریخ : 1399/06/19-12:04:11
,2,
حساب بانکی 68 هزار متقاضی مسکن ملی فعال شد

گزارش مدیر عامل بانک مسکن به دولت و مردم درباره طرح اقدام ملی مسکن

حساب بانکی 68 هزار متقاضی مسکن ملی فعال شد

محمود شایان در تشریح اولین گزارش مربوط به روند تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: حساب بانکی 68 هزار متقاضی واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن، در شعب بانک مسکن (در سراسر کشور) فعال شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مدیر عامل بانک مسکن تصریح کرد: با توجه به روند ثبت نام متقاضیان، مراحل لازم برای صحت سنجی شرایط اولیه متقاضیان از بابت واجد شرایط بودن و همچنین رسیدگی اداری به پرونده ها در ادارات راه و شهرسازی استان ها، از کل افراد ثبت نام کننده، تا کنون پرونده مربوط به 70 هزار متقاضی واجد شرایط به شعب بانک مسکن ارسال شده است که مقایسه این تعداد پرونده با تعداد حساب های افتتاح شده بیانگر سرعت قابل توجه همکاران بانکی در پیشبرد امور تسهیلاتی مرتبط با طرح اقدام ملی است.

شایان با بیان اینکه کار بررسی و عملیات معرفی متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن از طریق ادارات راه و شهرسازی استان ها و همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید انجام می شود، گفت: تا کنون مطابق اطلاعاتی که در سامانه این طرح در وزارت راه و شهرسازی درج شده است بیش از 400 پروژه ساختمانی در چارچوب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای مختلف کشور شروع شده است که با توجه به روند عملیات، کمتر از 30 پروژه ساختمانی برای دریافت تسهیلات، به بانک مسکن معرفی شده است. از این تعداد، پرونده 10 پروژه ساختمانی برای انجام آخرین مرحله لازم برای پرداخت تسهیلات ترهین زمین به دفاتر اسناد رسمی ارایه شده که تا چند روز آینده سری اول تسهیلات ساخت مسکن طرح اقدام ملی به پروژه ها تزریق خواهد شد.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه گزارش خود به دولت و مردم درباره طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تصریح کرد: بانک مسکن مسولیت پرداخت 140 هزار فقره تسهیلات ساخت در این طرح را تقبل کرده است و همچون تجربه موفق بانک در طرح مسکن مهر، منابع لازم برای پرداخت تسهیلات تامین شده و بدون تاخیر زمانی، در اختیار سازندگان و تولیدکنندگان مسکن قرار خواهد گرفت. تسهیلات ساخت طرح اقدام ملی 100 میلیون تومان است که با بازپرداخت 10 ساله، پرداخت می شود.

شایان افزود: چنانچه همه مدارک و شرایط لازم برای پرداخت تسهیلات از طرف سازنده ها و همینطور کل پروژه برقرار باشد، بانک مسکن آمادگی دارد حداکثر ظرف مدت 30 روز کاری، اولین قسط از تسهیلات ساخت را بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، دولت از سال گذشته طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را در کل کشور برای خانه دار کردن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه به اجرا درآورد. ظرفیت این طرح در ابتدا 400 هزار واحد مسکونی تعریف شد اما بعد از آن، با تفاهمنامه های متعددی که وزارت راه و شهرسازی با دستگاه های دولتی برای خانه دار کردن کارمندان فاقد مسکن منعقد کرد، ظرفیت طرح افزایش پیدا کرد.

براساس اعلام مقامات وزارت راه و شهرسازی، قرار است واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی با قیمت تمام شده حدود 300 میلیون تومان، ساخته شود. این خانه ها روی زمین های دولتی ساخته میشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران