جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519226 تاریخ : 1399/06/19-14:38:08
,8,
حرکت شاخص منطقی خواهد بود/ اسیر جو روانی بازار نشوید

شهرام چراغی، عضو هیات مدیره کارگزاری مهرآفرین؛

حرکت شاخص منطقی خواهد بود/ اسیر جو روانی بازار نشوید

عضو هیات مدیره کارگزاری با بیان اینکه بازار سرمایه روند تعادلی خود را آغاز کرده، گفت: این روزها، تا حدودی از حجم هیجانات کاسته شده و شاخص نیز تا پایان سال آرام آرام رشد خواهد کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، شهرام چراغی حرکت آتی شاخص را منطقی ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر، بازار سرمایه به سطحی رسیده که سرمایه گذاران برای ورود به آن باید ضمن داشتن دانش کافی، در انتخاب سهام خود دقت بالایی داشته باشند؛ چراکه رشدها و افت های قیمتی، از الگوی چند ماه قبل تبعیت نخواهند کرد.

وی با تاکید بر نقش نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: سهامداران باید گزارش ها و اطلاعات ارسالی شرکت ها را بر روی سایت کدال بخوانند و اطلاعات بازار را از منابع رسمی قابل اتکا دریافت کنند؛ چراکه در نهایت هر شخص مسوول مستقیم سرمایه گذاری خود در بازار است.

این کارشناس بازار سرمایه به سهامداران توصیه کرد که مسیر سرمایه گذاری خود در بورس را آگاهانه انتخاب کنند و تحت تاثیر افرادی که در کانال های تلگرامی و فضاهای مجازی جوسازی می کنند، قرار نگیرند.

شهرام چراغی با اشاره به اینکه سیگنال هایی که این کانال ها به اعضای خود می دهند، غالبا در جهت منافع شخصی افرادی است که این منابع غیرقابل اعتماد را اداره می کنند، ادامه داد: در شرایط فعلی، بهتر است مردم روی سهام بنیادی بمانند و از تعجیل و هیجان در خرید و فروش ها پرهیز کنند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: انتظار این است که علاوه بر سهام داران حقیقی، حقوقی ها هم سنجیده تر و با آگاهی بیشتر عمل کرده و اسیر هیجان و جو بازار نشوند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، قطعا در وضعیت فعلی، بسیاری از سهم های بنیادی و صادرات محور ارزنده هستند که اگر به دلار محاسبه شوند، تنها به قیمت چند سنت قابل خریدند و در دنیا شبیه آن را نداریم.

وی در پایان این گفت و گو با بیان اینکه دولت به دنبال آن است که بدهی های ارزی بعضی شرکت ها همچون تاپیکو را تبدیل به ریال کند، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد، جهشی در بازار رخ می دهد که شور و شوق سابق نیز به بازار بازخواهد گشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران