تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311709 تاریخ : 1396/09/29-13:26:32
,17,
حذف 11 میلیون قطعه مرغ از گردونه تولید

حذف 11 میلیون قطعه مرغ از گردونه تولید

بیمه، غرامت تولیدکنندگان را نداد

یک مقام مسوول گفت: از ابتدای مهر تا کنون به دنبال شیوع بیماری آنفولانزا حاد پرندگان 11 میلیون قطعه مرغ معدوم شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ به گفته وی استان تهران، البرز، قزوین، آذربایجان شرقی و قم درگیر این بیماری هستند.

نبی پور، کاهش تولید تخم مرغ را دلیل اصلی گرانی دانست و افزود: حذف 11 میلیون قطعه مرغ برابر با کاهش تولید 600 تن تخم مرغ در روز است که این امر درنهایت افزایش قیم تخم مرغ در بازار را به همراه داشته است.
این مقام مسوول، با اشاره به اینکه نرخ تخم مرغ تابع عرضه و تقاضاست، بیان کرد: اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 300 تومان معادل شانه ای 13 هزار و 500 و دانه ای 430 تومان است.
وی، قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و یادآورشد: در صورت ادامه روند آنفولانزا حاد پرندگان و کاهش تولید، قیمت بالاتر خواهد رفت.
به گفته نبی پور، توزیع نامناسب تخم مرغ و محدودیت جابه جایی به دلیل بیماری شیوع آنفولانزا، یکی دیگر از دلایل گرانی محصول در بازار به شمار می رود.
رییس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با اشاره به آخرین وضعیت واردات تخم مرغ اضافه کرد: واردات هر کارتن تخم مرغ با احتساب سود بیش از 68 هزارتومان تمام می شود که با وجود بالا بودن قیمت تخم مرغ وارداتی نسبت به مشابه داخلی و عدم کمبود در داخل ، هم اکنون، نیازی به واردات نداریم.
وی تولید روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 100 تا 2 هزار و 200 تن اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی، علی رغم معدوم سازی قابل توجه قطعه مرغ ها، تولید در وضعیت مناسبی قرار دارد.
نبی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بخشی از غرامت سال گذشته مرغداران پرداخت نشده است، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی و صندوق بیمه به سبب کمبود منابع مالی نتواسته بخشی از غرامت تولیدکنندگان را پرداخت کند و اخیرا اعلام کرده که مرغداران به جای غرامت خود، اوراق خزانه دریافت کنند در حالیکه اوراق دردی از آنها را دوا نمی کند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران