تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514522 تاریخ : 1399/03/27-09:00:10
,17,
حذف مجوزها در شرایط تحریم به حل مشکلات کمک می کند

رییس اتاق تهران اعلام کرد:

حذف مجوزها در شرایط تحریم به حل مشکلات کمک می کند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت در شرایط تحریم یکی از راه هایی که می تواند مشکلات را حل کند، حذف مجوزها و کاهش بوروکراسی است.

به گزارش بانک و صنعت، مسعود خوانساری صبح روز سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به آغاز به کار پنجره واحد شروع کسب وکار در اتاق تهران با همکاری وزارت اقتصاد اظهار داشت: میزان درآمد نفتی به دلیل تحریم ها 48 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در دو ماهه نخست امسال به جز دارندگان سهام عدالت، بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر جدید کد بورسی دریافت کرده اند. ما خواسته هایی مشخص درباره بورس داریم که اولی کاهش روند اداری در خصوص پذیرش شرکت های بخش خصوصی در بورس است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر پذیرش شرکت ها کمتر از یکسال نیست.

رییس اتاق تهران با بیان اینکه بحث دیگر، شفافیت بیشتر روی قیمت سهام شرکت هاست، ادامه داد: نگرانی اصلی این است که در صورت ریزش بورس، مشکلی که برای موسسات اعتباری رخ داد، این بار برای برخی شرکت های بورس رخ دهد.

خوانساری به پیش بینی بانک جهانی از اقتصاد ایران و جهان بعد از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: براساس این پیش بینی، رشد کل اقتصاد دنیا 5.2 و برای ایران 5.3 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

افزایش 26 درصدی تسهیلات بانکی در سال گذشته

وی گفت: با توجه به منفی بودن رشد اقتصادی کشور در 2 سال گذشته، اقتصاد ایران 16.4 درصد کوچکتر شده است.

رییس اتاق تهران ادامه داد: وزیر اقتصاد میزان کسری بودجه دولت را برای امسال 140 هزار میلیارد تومان و مرکز پژوهش های مجلس 185 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است.

خوانساری تصریح کرد: در صورتی که خریدار اصلی اوراق قرضه دولتی، بانک ها و موسسات بانکی باشند، از قدرت تسهیلات دهی آنها کاسته می شود و این موضوع مشکلات تولیدکنندگان را افزایش خواهد داد.

رییس اتاق تهران گفت: سال گذشته بانک ها 975 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که 26 درصد بالاتر از سال قبل از آن بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که تورم تولیدکننده در همین سال 36.7 درصد بود که نیاز بنگاه ها به سرمایه در گردش را افزایش داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران