زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490182 تاریخ : 1398/06/09-12:49:59
,17,
حدود 70 درصد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط کشور تولید رقابتی و باکیفیت دارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:

حدود 70 درصد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط کشور تولید رقابتی و باکیفیت دارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط تولید رقابتی و باکیفیت در بیش از 60 تا 70 درصد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط کشور حاکم است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محسن صالحی نیا در گفت‌وگو با برنامه "رهیافت" رادیو اقتصاد با موضوع بررسی عملکرد دولت در حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌عنوان رکن اقتصاد مقاومتی افزود: تعدادی از واحدهای تولیدی در وضعیت کنونی فاقد این شرایط هستند که باید در زمینه تحقیق و توسعه، ارتقاء فنآوری و دیگر مباحث مرتبط با تولید بیشتر تلاش کنند. 

وی اضافه کرد: تولید کنندگان برای عرضه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب به بازار مصرف باید یک سری اقدامات اساسی مثل به‌کارگیری دانش و فنآوری روز، نیروی انسانی متخصص و کارآمد، توجه به بحث آموزش، مدیریت صحیح و بسیاری موارد دیگر را در درون بنگاه خود انجام دهند. 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یادآور شد: هم اکنون 95 درصد واحدهای صنعتی در کشور کوچک و متوسط و پنج درصد بزرگ هستند. 

صالحی‌نیا ادامه داد: طبق معمول واحدهای بزرگ موتور محرکه صنایع کوچک مقیاس و متوسط در سطح دنیا تلقی می‌شوند.

وی تصریح کرد: واحدهای کوچک و متوسط در رشته‌های مختلف صنعتی امروز در کشور فعال هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: نقش این واحدها در پویایی تولید، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رشد اقتصادی و بسیاری موارد در اقتصاد بر کسی پوشیده نیست.

صالحی‌نیا افزود: برخی واحدهای کوچک و متوسط کالاهای نهایی را تولید و به بازار مصرف عرضه می‌کنند و تعدادی در بخش زنجیره تأمین واحدهای بزرگ مشغول فعالیت هستند و کمتر نمود ظاهری در سطح جامعه دارند.

وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از تولیدات در واحدهای بزرگ مدیون صنایع کوچک و متوسط است، چون بسیاری از اقلام مورد نیاز بنگاه‌های مزبور، اعم از قطعات، مواد اولیه، ماشین آلات، مواد کمکی، ملزومات و بسیاری موارد دیگر در این واحدها تولید و تأمین می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اذعان داشت: تولید داخلی با تکیه بر توان بخش خصوصی و ظرفیت‌های کشور ـ علی‌رغم تمامی فشارها، تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی ـ همچنان قابل تقدیر و توجه است. 

صالحی‌نیا تصریح کرد: عرضه کالا به بازار مصرف در ابعاد مختلف از حیث تنوع و کیفیت، خود شاهدی صادق بر این مدعاست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران