جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518148 تاریخ : 1399/05/30-10:55:37
,17,13,
حداکثر تا 10 روز آینده نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شود

حداکثر تا 10 روز آینده نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شود

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور گفت: دولت حداکثر تا 10 روز آینده باید نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند.

به گزارش بانک و صنعت، عطاء الله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور در نشستی خبری با اشاره به بی توجهی های صورت گرفته در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم طی سال های گذشته گفت: بنده برای محصول گندم به عنوان یک محصول استراتژیک احساس خطر می کنم چرا که به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب و توجه لازم ممکن است این محصول را از دست بدهیم.

گردن تولیید کننده از مو هم باریک تر

وی با اشاره به اینکه تولید کنندگان داخلی حاضرند گندم خود را 10 درصد پایین تر از قیمت جهانی به دولت بفروشند، گفت: بر اساس قانون کشاورز می تواند محصول خود را در بازار آزاد بفروشد و اگر نتوانست محصول خود را در بازار با قیمت مناسب بفروشد دولت باید به قیمت تضمینی آن را از کشاورز خریداری کند.

به گفته هاشمی قیمت گندم وارداتی در تیرماه امسال 5 هزار و 74 تومان بوده وهمانطور که اعلام شد کشاورزان داخلی 10 درصد پایین تر از این قیمت حاضرند گندم خود را به دولت بفروشند.

وی با اشاره به برخی مباحث مطرح شده مبنی بر به صرفه بودن واردات گندم گفت: اگر که دولت می خواهد گندم کند ایرادی ندارد. فقط به کشاورزان اجازه بدهد آن نیز گندم خود را چه به صورت محصول اولیه یا به صورت فرآورده نهایی به کشورهای دیگر از جمله افغانستان، ترکیه و … صادر کنند.

دولت هرچه سریعترخرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور تصریح کرد: دولت باید حداکثر تا 10 روز آینده قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند تا بتوانند طرح الگوی کشت را پیاده سازی نمایند. بدین ترتیب تکلیف خود را می داند و می تواند برای کشت محصول تصمیم گیری کند.

هاشمی همچنین از دولت خواست در جلسات مربوط به تصمیم گیری درباره قیمت خرید تضمینی گندم از بنیاد ملی به عنوان تشکل تخصصی دعوت شود.

وی با اشاره به اینکه کشت گندم دوروم طی چند سال در کشور متوقف شده بود گفت: از پارسال قراردادی با کارخانجات ماکارانی سازی امضا کردیم و قرار شد که این کارخانجات گندم دوروم را 10 درصد بالاتر از نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان خریداری کنند و پول آن نیز 48 ساعت بعد به حساب کشاورزان پرداخت شود که این اتفاق نیز افتاده و یکشنبه هفته آینده نیز قرارداد سال زراعی جدید را در این حوزه با کارخانجات امضا خواهیم کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران