تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311905 تاریخ : 1396/10/02-12:56:53
,5,
حجم مخزن ذخیره آب سد اکباتان به 11 میلیون متر مکعب رسید

حجم مخزن ذخیره آب سد اکباتان به 11 میلیون متر مکعب رسید

سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان گفت: حجم ذخیره آب در مخزن سد اکباتان به 11 میلیون و 200هزار متر مکعب رسیده که معادل 33 درصد حجم مخزن را تشکیل می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت آب، مهندس منصور ستوده گفت: براساس گزارش ایستگاه‌های مبنا از ابتدای مهر سالجاری تا به امروز به طور متوسط 40 میلیمتر بارش در همدان اتفاق افتاده است.

ستوده ادامه داد: این در حالی است که استان همدان به طور میانگین در مدت زمان مشابه سال آبی گذشته، 5/52 میلی متر بارش را تجربه کرده است که 23 درصد نسبت به سال گذشته و به میزان 61 درصد نسبت به بلند مدت کاهش را نشان می دهد.
سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان افزود: از ابتدای سال آبی تاکنون 340 هزار متر مکعب آب وارد سد اکباتان شده که در مدت مشابه سال قبل یک میلیون 800 هزار مترمکعب آب وارد سد شده بود.
ستوده گفت: دو رودخانه تامین کننده سد اکباتان فصلی هستند و در زمان بارش و فصول غیر زراعی آب مخزن سد را می توانند تامین کنند.
وی ادامه داد: اکنون به میزان 960 لیتر در ثانیه آب به جهت مصرف شرب از سد برداشت می شود.

ستوده افزود: استان همدان بیش از 90 درصد منابع آب تجدید پذیر خود را استفاده می کند و بخش کشاورزی با مصرف بیش از 90 درصد از منابع آبی، بیشترین میزان مصرف آب را در استان به خود اختصاص داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران