جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519257 تاریخ : 1399/06/19-17:46:32
,10028,10033,
حال محیط بان استان تهران خوب است/ شکارچی ضارب دستگیر شد

حال محیط بان استان تهران خوب است/ شکارچی ضارب دستگیر شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن بیان اینکه حال محیط بان استان تهران که در حادثه صبح امروز مورد اصابت گلوله شکارچیان قرا گرفت، خوب است درباره جزئیات این حادثه توضیح داد.

به گزارش بانک و صنعت، سعید محمودی در تشریح خبر مجروح شدن محیط بان استان تهران در درگیری با شکارچی غیرمجاز اظهار کرد: شکارچیان غیرمجاز حاضر در منطقه حفاظت شده ورجین دو پدر و پسر بودند که از دامداران همان منطقه بودند که به فاصله چند ساعت پس از حادثه به همت نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان آن منطقه که به سرعت در پهنه ارتفاعات به دنبال این شکارچیان رفتند، دستگیر شدند و شکارچی به شلیک به محیط بان اقرار کرد.

وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان منطقه از مخفیگاه این شکارچیان در دامداری شان در منطقه حفاظت شده ورجین گوشت شکار نیز کشف و ضبط کردند که البته مربوط به شکارهای پیشین آنان بود چراکه امروز موفق به شکار نشدند.

محمودی جزئیات این حادثه را تشریح کرد و گفت: ساعت دو بامداد امروز محیط بان متوجه اقدام این دو نفر برای بالا رفتن از ارتفاعات به منظور شکار شد و حدود 5 صبح به محل شکارچیان در ارتفاعات رسید و در کمین آنان بود اما زمانی که شکارچیان متوجه حضور محیط بان می شوند فاصله میان آن ها بسیار کم بوده و محیط بان و سربازی که همراه او بوده از فاصله 10 متری به شکارچیان غیرمجاز ایست می دهند و شکارچیان بلافاصله شروع به تیراندازی مستقیم با استفاده از اسلحه شکاری و گلوله چهارپاره می کنند که به زیر شکم و پای محیط بان اصابت می کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون حال محیط بان مصدوم خوب است، اظهار کرد: با هماهنگی هایی که در سطح استان از مقامات استان، هلال احمر، اورژانس، سازمان حفاظت محیط زیست، نیروی انتظامی انجام شد، این محیط بان به وسیله بالگرد به سرعت به بیمارستان منتقل شد و تحت یک عمل جراحی کوچک نیز قرار گرفت و اکنون به بخش منتقل شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن بیان اینکه تمام محیط بانان در سطح استان تهران دوره های آموزشی بدو خدمت را گذرانده اند، گفت: تمام محیط بانان استان تهران دوره های آموزشی اعم از دوره های قانون به کارگیری سلاح، استفاده و نحوه نگهداری سلاح و مقابله با شکارچیان را گذرانده اند و این آموزش ها به صورت متداول هر سال صورت می گیرد. از این رو تمام محیط بانان استان تهران هنگام دستگیری و برخورد با متخلفان کاملا آموزش ها را رعایت و از قانون به کارگیری سلاح استفاده می کنند.

خودداری محیط بان از شلیک مستقیم به شکارچی

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز محیط بان ما با توجه به دوره ای که دیده بود مراعات شکارچی را کرد و گرچه می توانست به شکارچی شلیک مستقیم کند و به او آسیب برساند اما با توجه به آموزش هایی که دیده بود از سلاح خود استفاده نکرد و اقدام به شناسایی شکارچی کرد.

محمودی در پایان صحبت های خود ضمن بیان اینکه خلع سلاح و دستگیر شکارچی نشان دهنده آموزش های خوب محیط بانان است، گفت: لازم است از قوانین بازدارنده در ماموریت های محیط بانان در مقابله با شکارچیان استفاده شود چراکه همین قوانین و آموزش ها باعث شد حادثه امروز به فاجعه ای بزرگ تبدیل نشود که در آن جان محیط بان یا شکارچی گرفته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران