در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515012 تاریخ : 1399/04/05-16:45:58
,17,
جولان سودجویان با کارت های بازرگانی یکبار مصرف و بدون هویت

عضو اتاق بازرگانی:

جولان سودجویان با کارت های بازرگانی یکبار مصرف و بدون هویت

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه کارت های بازرگانی یکبار مصرف، ابزاری برای جولان سودجویان است، گفت: فعالان اقتصادی اعتقادی به کارت بازرگانی یکبار مصرف ندارند و باید برای ایجاد شفافیت در این حوزه از تمامی امضاهای طلایی جلوگیری کرد.

به گزارش بانک و صنعت، حمیدرضا صالحی درباره سوء استفاده از کارت های بازرگانی به عنوان یکی از بسترهای اصلی فعالیت های مخرب و نقش اتاق های بازرگانی در صدور این کارت ها، اظهار داشت: اتاق بازرگانی در حال حاضر وظیفه کارگزاری صدور کارت بازرگانی را برعهده دارد و تایید این کارت ها برعهده نهاد دیگری است.

وی افزود: درباره سوء استفاده از این کارت ها باید به دنبال دلیل افزایش این موضوع باشیم، برای نمونه باید بررسی کنیم آیا مشکل از ساز و کارها و زیرساخت هاست؟ یا بستری برای سوء استفاده فراهم است؟
صالحی خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که برخی اقدامات از سوی نهادهای حاکمیتی موجب فراهم شدن سوء استفاده این افراد می شود.
وی گفت: کارت های بازرگانی باید به افرادی تعلق گیرد که در این زمینه سابقه ای طولانی و تجربیاتی برای فعالیت در این بخش دارند.
به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، تاکنون تلاش هایی در این زمینه شده اما اتاق بازرگانی تنها وظیفه صدور این کارت ها را بر عهده داشته و امکان ورود بیشتر به این موضوع را ندارد.
وی ادامه دهد: بسیاری از متقاضیان کارت های بازرگانی افرادی هستند که قصد ورود به حوزه صادرات و واردات را ندارند. باید با ساز و کار دقیق و شناسایی و ورود و خروج ارز، از صدور کارت بازرگانی برای چنین افرادی جلوگیری شود.

صالحی ادامه داد: به نظر من روند صدور کارت های یکبار مصرف یا کارت های بدون هویت باید مورد توجه قرار گیرد تا از جولان سودجویان جلوگیری شود.
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط فعلی باید از یکسو با نگاه باز، از کسب وکارهای قانونی بیشتری حمایت شود، اما از سوی دیگر باید از فعالیت های اقتصادی زیرزمینی جلوگیری کرد.
صالحی در ادامه درباره اقدامات انجام شده در زمینه اصلاح روند صدور کارت های بازرگانی، گفت: در جلسه کمیته ارزی و جلسات متعدد با بانک مرکزی و وزارت صنعت، مشکلات مربوط به این بخش مطرح شده است.
وی تصریح کرد: فعالان اقتصادی اعتقادی به کارت بازرگانی به این شکل ندارند، همان طور که در دنیا چنین کارتی وجود ندارد.
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران تاکید کرد: باید با شفافیت در این حوزه از تمامی امضاهای طلایی جلوگیری کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 134
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران