از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515120 تاریخ : 1399/04/09-11:45:32
,5,
جهش 26 درصدی صادرات گاز ایران

جهش 26 درصدی صادرات گاز ایران

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: صادرات گاز ایران در سال 98 با ثبت جهشی 26 درصدی، حدود 3.6 میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی با اشاره به ثبت رکوردهای جدید تولید، انتقال، توزیع و صادرات گاز در سال 98 از ثبت رکورد بی سابقه صادرات گاز طبیعی کشور در این سال خبر داد و افزود: مصرف تجمعی گاز مشترکان خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده پارسال حدود 10 میلیارد مترمکعب افزایش یافت، اما با وجود ثبت رکوردهای جدید مصرف، گاز مشترکان خانگی شهری و روستایی قطع یا با افت فشار روبه رو نشد.

وی با بیان اینکه در چهار ماه پایانی پارسال، میانگین مصرف گاز خانگی روزانه 55 میلیون مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 97 افزایش داشت، تصریح کرد: با وجود جهش مصرف گاز خانگی اما پارسال رکوردی جدید برای صادرات گاز کشور ثبت شد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه سال 98 میانگین صادرات تجمعی گاز حدود 3 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب نسبت به سال 97 افزایش داشته، افزود: در مجموع سال 98 صادرات گاز ایران جهشی 26 درصدی را نسبت به سال 97 تجربه کرده است.

تربتی با بیان اینکه کل برداشت گاز از منابع در سال 98 حدود 270 میلیارد مترمکعب بوده است، تأکید کرد: هم زمان با افزایش مصرف گاز و توسعه شبکه خطوط لوله و بهره برداری از تأسیسات جدید تقویت فشار، در مجموع گازی تولید نشد که برای انتقال و توزیع آن مشکلی وجود داشته باشد.

وی یکی از مهم ترین برنامه های اولویت دار سال 99 شرکت ملی گاز ایران را ساخت و توسعه شبکه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان دانست و تصریح کرد: براساس برنامه زمان بندی، امیدواریم تا آذرماه امسال گازرسانی به شهر زاهدان به پایان برسد، ضمن آنکه ساخت خطوط لوله انتقال گاز در دیگر شهرهای این استان هم تکمیل شود و به تفکیک اولویت در مدار بهره برداری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا تاکنون تأثیری در اجرای برنامه های توسعه ای یا تعمیرات صنعت گاز کشور نداشته است، اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده از پارسال و با تأمین منابع مالی و اجرای تمامی پروتکل های بهداشتی، شیوع کرونا اختلالی در روند توسعه و اجرای پروژه های جدید توسعه و تعمیراتی شرکت ملی گاز ایران ایجاد نکرده است.

تربتی در پایان با اشاره به اینکه توسعه هوشمندانه شبکه گاز در سال های گذشته تاکنون، به افزایش پایداری و تاب آوری شبکه انتقال و توزیع گاز کشور منجر شده است، گفت: با ساخت خطوط لوله و تأسیسات جدید تقویت فشار، وضع درختی شبکه گاز از بین رفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 151
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران