صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521502 تاریخ : 1399/07/28-10:24:40
,11,
جلسه هیئت های ایرانی و اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیما آغاز شد

ساعتی قبل در تهران؛

جلسه هیئت های ایرانی و اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیما آغاز شد

جلسه هیئت های ایرانی و اوکراینی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی ساعتی قبل در تهران آغاز شد.

به گزارش بانک و صنعت، از ساعتی قبل نشست دو جانبه هیئت های ایرانی و اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در وزارت امور خارجه در تهران آغاز شد.

در این نشست که تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز حضور دارد، دو طرف درباره میزان و نحوه پرداخت غرامت سانحه مذاکره می کنند.

پیش از این رئیس سازمان هواپیمایی کشوری چهارشنبه 19 شهریور ماه در حاشیه بازدید از فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران از برگزاری دومین دور مذاکرات ایران و اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در روز 27 مهر ماه خبر داده بود.

روز گذشته تیم مذاکره کننده اوکراینی وارد تهران شد و مذاکرات دو جانبه از صبح امروز آغاز شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی پیشتر در گفت وگویی اعلام کرده بود: مذاکره در خصوص مسائل مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از جمله موضوع پرداخت غرامت در مذاکرات گذشته کلید خورد و قرار است جلسه بعدی در مهر ماه در تهران برگزار شود.

وی گفته بود: آنچه مسلم است اینکه ایران مسؤولیت این خطا را پذیرفته، بنابراین در خصوص مذاکره برای پرداخت غرامت کاملاً آماده است.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، پرداخت غرامت مقدماتی دارد که در حوزه های فنی و حقوقی به نتیجه خواهد رسید و بر مبنای تفاهمی که صورت خواهد پذیرفت، انجام می شود. در حدود اصول بین المللی و بدون تبعیض غرامت پرداخت خواهد شد و شامل هر گروهی خواهد بود که در این سانحه صدمه دیده است.

خاطرنشان می شود دور اول این مذاکرات در روزهای 9 و 10 مرداد ماه سال جاری به سرپرستی محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و با حضور نمایندگانی از سازمان هواپیمایی ایران در شهر کی یف اوکراین برگزار شده بود.

دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی ایران 2 شهریور ماه امسال جزئیات کامل بازخوانی هر دو جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی را که از 27 تیر امسال تا 3 مرداد ماه در آزمایشگاه دفتر تحقیقات و ایمنی هواپیمایی کشوری فرانسه (BEA) انجام شده بود را تشریح کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران