در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510502 تاریخ : 1399/01/20-11:24:23
,17,
جلسه تعیین دستمزد 99 امروز تشکیل می‌شود

جلسه تعیین دستمزد 99 امروز تشکیل می‌شود

چهارمین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال 99 امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده کارگران، کارفرمایان در محل این وزارتخانه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سبد معیشت کارگران اوایل اسفند ماه (پنجم اسفندماه) در کمیته دستمزد با رقم چهار میلیون 940 هزار تومان تعیین شد تا زمینه ورود به جلسه تعیین دستمزد 99 کارگران فراهم شود.

پس از آن بود که شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال 99 پیش از پایان سال با حضور ذینفعان سه جلسه تشکیل داد اما چانه زنی ها سرانجامی نداشت و این موضوع به فروردین ماه موکول شد. 
در جلسات گذشته نماینده‌های کارگری پیشنهاد افزایش حدود یک میلیون و 300 هزار تومانی را ارائه کردند و در مقابل تمایل نماینده‌های کارفرمایی تنها رشد 15 درصدی دستمزدها بوده است. 
در حالیکه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این جلسات تاکید کرد که تلاش می کنیم به شرایط مطلوب برای تأمین حداقل معیشت کارگران نزدیک شویم نمایندگان کارگری اعلام کردند که دولت نسبت به وضعیت کارگران بی توجه است.

در 28 اسفندماه 97 پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، سرانجام دستمزد سال 98 کارگران برای «حداقلی بگیران» (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان تعیین شد.
همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می‌شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران