صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516431 تاریخ : 1399/04/31-17:48:21
,1,
جشن سودآوری بانک صادرات ایران در مجمع سالیانه

صورت های مالی سال 98 به تصویب سهامداران رسید

جشن سودآوری بانک صادرات ایران در مجمع سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1398 بانک صادرات ایران با حضور اکثریت سهامداران، صبح امروز سه شنبه31 تیر ماه 99 به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد و صورت های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، همزمان با برگزاری این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد، صورت های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1398 شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
سهامداران بانک صادرات ایران به دلیل شیوع بیماری کرونا، از طریق اینترنت و با استفاده از لینک live.bsi.ir در مجمع حضور یافتند.
در این مجمع که با حضور بیش از 57 درصد سهامداران بانک برگزار شد، سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه های کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.
براساس صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان سال 1398 سود هر سهم بانک صادرات ایران با افزایش 109 درصدی به 14 ریال رسید. در پایان این سال سود خالص بانک نیز با همین میزان افزایش به دو هزار و 500 میلیارد ریال افزایش یافت.
بر این اساس، مجموع کل سپرده های بانک صادرات ایران در پایان سال 98 با بیش از 36 درصد افزایش، از دو هزار و 320 هزار میلیارد ریال فراتر رفت.
همچنین مانده تسهیلات اعطایی بانک در این سال با بیش از 30 درصد رشد، از یک هزار و 553 هزار میلیارد ریال عبور کرد.
بهبود نرخ موثر تسهیلات از 15.82 درصد سال 97 به 16.73 درصد در پایان سال مالی 1398 و همچنین کاهش بهای تمام شده پول از 17.34 درصد سال 97 به 15.61 درصد در پایان سال مالی 1398 از دیگر دستاوردهای بانک صادرات ایران بوده است.
کاهش منابع گران قیمت و در مقابل افزایش منابع ارزان قیمت، تغییر سیاست های اعتباری و مدیریت بهینه مصارف، تغییر رویکرد از منابع محوری به سودآوری، تبدیل شدن به سوپرمارکت خدمات فرابانکی، افزایش درآمدهای غیرمشاع، توسعه بانکداری الکترونیک، طراحی محصولات نوین بانکی مرتبط با مدیریت ثروت، شناسایی و تمرکز بر مشتریان سودآور، چابک سازی و حرفه ای سازی اداره شرکت ها، توانمند سازی صف و ستاد و ... از جمله اقدامات راهبردی بانک صادرات ایران برای ورود به منطقه سودآوری و تثبیت سود پایدار بوده و این روند در کنار افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک، مسیر پایداری درآمدهای غیرمشاع و کارمزدی در سال های آتی را هموارتر خواهد کرد.
با توجه به اینکه بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، پس از اخذ موافقت اولیه و تشویق های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همچنین صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان های خصوصی سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق العاده با موضوع افزایش سرمایه به زودی و در تاریخی دیگر برگزار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران