از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516788 تاریخ : 1399/05/06-13:00:07
,10028,
جزئیات پرداخت تسهیلات «ودیعه مسکن» به مددجویان بهزیستی

جزئیات پرداخت تسهیلات «ودیعه مسکن» به مددجویان بهزیستی

معاون مشارکت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور مبلغ، شرایط و نحوه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن مددجویان بهزیستی را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، ذوالفقار یزدان مهر با بیان اینکه با توجه به مشکلاتی که در مدت اخیر برای مستأجران تحت پوشش بهزیستی در بازار رهن و اجاره مسکن پیش آمده است، سازمان بهزیستی اقدماتی را برای کمک به این افراد در نظر گرفته است، گفت: اولین کار گزارشی بود که به بنیاد مستضعفان دادیم و وضع موجود را اطلاع دادیم و با همراهی بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 75 میلیارد تومان هم تسهیلات قرض الحسنه برای مستاجران تحت پوشش سازمان درنظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع شامل خانواده هایی می شود که قبلا از کمک های بلاعوض دولتی شامل تسهیلات زمین، مسکن، یارانه ساخت مسکن استفاده نکرده باشند، افزود: همچنین این افراد نباید در طرح های بهزیستی جانمایی شده و باید مستاجر باشند.

معاون مشارکت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار با بعد خانوار حداقل 3 نفر، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید و خیلی شدید با بعد خانوار حداقل سه نفر، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی که حداقل 10 سال از تاریخ ترخیص آنها گذشته باشد و خانواده های دارای حداقل دو عضو معلول که سرپرست خانوار نیز معلول باشد در اولویت پرداخت این کمک هستند.

به گفته یزدان مهر این کمک بلاعوض در مراکز استان ها 6 میلیون تومان، در سایر شهرها 4 میلیون و 800 هزار تومان و در روستاها حدود 2 میلیون و 400 هزار تومان است. تسهیلات بانکی نیز با سقف تسهیلات 30 میلیون تومان است که استان ها در سه گروه قرار گرفته اند.

معاون مشارکت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اقدام بعدی ارسال گزارشی از وضعیت مستاجران تحت پوشش به وزارت راه و شهرسازی بود، تصریح کرد: در ستاد مقابله با کرونا که هفته پیش برگزار شد مصوب شد که 300 میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران تحت پوشش سازمان پرداخت شود.

یزدان مهر با اشاره به اینکه مبلغ این تسهیلات در شهر تهران 50 میلیون تومان و در کلانشهرها 30 میلیون تومان و سایر شهرها 15 میلیون تومان با 13 درصد سود در قالب قرارداد یک ساله به مستاجران پرداخت می شود، گفت: مستاجر فقط سود را بازپرداخت می کند. مبلغ اقساط هم برای شهر تهران 540 هزار تومان، شهرهای بزرگ 325 هزار تومان و سایر شهرها نیز 160 هزار تومان است. بعد از پایان قرارداد هم تسهیلات به بانک عامل عودت داده می شود.

وی در خصوص شرایط دریافت این تسهیلات نیز اظهار کرد: شرایط خانوارها هم این است که فرم ج آنها باید سبز باشد، سابقه مالکیت از سال 84 به بعد نداشته باشند، متاهل یا سرپرست خانوار باشند و حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند. همچنین باید دارای اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری هم باشند.

معاون مشارکت ها، توانمدسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور افزود: متقاضیان باید از طریق ارسال پیامک از شماره تلفن همراهی که به اسم خودشان است به شماره 300073640 ثبت نام اولیه کنند و تا روز پنجشنبه 12 شب فرصت دارند. بر اساس دستورالعمل های بعدی اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی نحوه تکمیل ثبت نام اطلاع رسانی می شود.



ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران