در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512860 تاریخ : 1399/02/25-10:59:07
,17,8,
جزییات ورود بانک ها برای تسهیل فروش سهام عدالت

عضو شورای عالی بورس تشریح کرد :

جزییات ورود بانک ها برای تسهیل فروش سهام عدالت

یک عضو شورای عالی بورس جزییات ورود بانک ها به فروش سهام عدالت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، سعید اسلامی درمورد ورود بانک ها به فروش سهام عدالت توضیح داد: در شورای عالی بورس این موضوع مطرح شد که بسیاری از مشمولان سهام عدالت، مخصوصا در شهرستان های دور افتاده به شعب کارگزاری ها دسترسی ندارند، بنابراین مصوب شد که فعلا برخی شعب بانک ها بتوانند برخی خدمات را به دارندگان سهام عدالت ارائه کنند.

وی ادامه داد: زیرا برخی بانک ها کارگزاری دارند و اقدامات نهایتا از طریق کارگزی ها انجام می شود. هدف این مصوبه دسترسی دادن به همه مردم بود. باید توجه داشت که حدود 50 میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و بسیاری از افراد تاکنون تجربه ورود به بورس را نداشتند و در مناطقی هستند که شعبات کارگزاری ها در آنجا توسعه پیدا نکرده است. اگرچه درحال حاضر هزار شعب کارگزاری در سرتاسر کشور وجود دارد اما برخی افراد دسترسی ندارند

این عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه شعب بانک هایی که دارای کارگزاری هستند می توانند خدماتی را برای سهام عدالت به مشمولین ارائه دهند، اظهار کرد: ممکن است دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خود را پس از آزادسازی بفروشند، این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار مراجعه کنند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات اخذ کد بورسی به صورت غیرحضوری انجام شود. حتی فرایند احراز هویت نیز به زودی به صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما ممکن است مشولان به به خدمات کارگزاری ها نیاز پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته رئیس جمهور با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای فروش سهام عدالت به سهل ترین وجه ممکن، به مصوبه روز سه شنبه شورای عالی بورس اشاره کرد و گفت: خوشحال شدم که شورای عالی بورس تصویب کرد که بانکها می توانند در این زمینه به کمک بیایند؛ هر کسی که خواست سهام خود را بفروشد، می تواند به بانک مورد علاقه خود وکالت دهد و آن بانک در روز مقرر در بورس سهام فرد را می فروشد و پول آن را به صاحب سهام بازمی گرداند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران