جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518265 تاریخ : 1399/06/03-09:33:47
,11,
جزئیات نوسازی کامیون های فرسوده+ قراردادهای جدید با خودروسازان

رئیس سازمان راهداری اعلام کرد

جزئیات نوسازی کامیون های فرسوده+ قراردادهای جدید با خودروسازان

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از نیاز 60 هزار میلیارد تومانی برای نوسازی 20 هزار دستگاه کامیون فرسوده تا سه سال آینده خبر داد و گفت: در وهله نخست، اولویت با خودروهای سنگینی است که عمر بیشتری دارند و تا پایان ماه جاری با دو خودروساز دیگر قرارداد نوسازی امضاء می کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: طی هفته های گذشته دو قرارداد نوسازی وسائل نقلیه سنگین را به تعداد 6000 دستگاه کامیون به امضاء رسانده ایم و درصددیم تا بتوانیم ظرف سه سال آینده 20 هزار دستگاه کامیون را نوسازی کنیم.

وی با بیان اینکه در قالب طرح نوسازی مذکور دو قرارداد دیگر با خودروسازان داخلی به امضاء می رسد، افزود: اولویت اول با مالکان و خودروهایی است که عمر بیشتری و تقریبا بین50 تا 60 سال دارند. چرا که نمی توانیم همه خودروهای فرسوده را غیرفعال کنیم و معیشت رانندگان کامیون در صورت جایگزین نکردن خودروشان با کامیون نو به خطر می افتد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: قراردادهای نوسازی مشمول تسهیلات بانکی 18 درصدی است که نیمی از آن از سوی سازمان راهداری و به نمایندگی از دولت پرداخت می شود و در واقع بهره ای که مالکان خودرو فرسوده می پردازند 9 درصد است که طرح بسیار مناسبی برای دارندگان این وسائل نقلیه محسوب می شود. از سوی دیگر نیز آن ها می توانند از طریق فروش یا اسقاط خودرو فرسوده خود بخشی از منابعی که برای نوسازی نیاز دارند را بدست بیاورند.

حسن نیا با اشاره به نیاز حدود 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی نوسازی 20 هزار دستگاه کامیون فرسوده، گفت: این منابع اعتباری از محل تسهیلات بانکی با تفاهم های صورت گرفته با بانک های عامل تامین می شود و امیدواریم بتوانیم در مراحل بعدی برای نوسازی دیگر ناوگان حمل ونقل عمومی برون شهری مانند اتوبوس نیز گام های مشابهی برداریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران