در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512651 تاریخ : 1399/02/22-15:47:08
,13,
جزییات نرخ تورم جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار

مرکز آمار اعلام کرد:

جزییات نرخ تورم جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار

مرکز آمار ایران، جزئیات تورم زیربخش های مختلف صنعت مرغداری در زمستان سال گذشته را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مرکز آمار ایران در گزارشی، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در زمستان 1398 را منتشر کرد.

در بین قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به جوجه ی یک روزه با منفی 23.8 درصد و بیشترین آن مربوط به قلم کود با مثبت 71 درصد بوده است.

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل زمستان 1398 به منفی 7.2 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (10.4 درصد افزایش)، 17.6 واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط قلم جوجه یک روزه با منفی 26.3 درصد و بیش ترین آن مربوط به قلم تخم مرغ نطفه دار با 20.1 درصد می باشد.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان 1398 به 7 درصد کاهش رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (14.1 افزایش)، 21.2 واحد درصد کاهش داشته است.

به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در فصل زمستان 1398 نسبت به فصل زمستان 1397، 7 درصد کاهش دارد. در بین قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم جوجه ی یک روزه با منفی 23.8 درصد و بیش ترین آن مربوط به قلم کود با 71 درصد می باشد.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل زمستان 1398 نسبت به مدت مشابه در سال قبل به 19.4 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (42.2)، 22.8 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان قلم های مرغداری های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم تخم مرغ خوراکی با منفی 2. 2 درصد و بیش ترین آن مربوط به کود با 69.5 درصد می باشد.

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در زمستان 1398 نشان می دهد که شاخص اکثر استان های کشور نسبت به فصل قبل با کاهش روبه رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان چهار محال و بختیاری با 57.83 درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان گیلان با 48.49 درصد کاهش می باشد.

مقایسه شاخص کل استان ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می دهد که اکثر استان ها با کاهش روبه رو بوده اند به طوری که بیشترین میزان افزایش مربوط به استان چهار محال و بختیاری با 96.37 درصد و بیشترین میزان کاهش آن مربوط به استان گیلان با 43.24 درصد کاهش می باشد.

برای دریافت فایل حاوی اطلاعات تفصیلی اینجا را کلیک کنید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران