جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518149 تاریخ : 1399/05/30-11:05:20
,17,6,
جزئیات نحوه دریافت وام خرید کامیون نو تشریح شد

جزئیات نحوه دریافت وام خرید کامیون نو تشریح شد

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جزئیات ثبت نام و دریافت تسهیلات خرید کامیون نو برای نوسازی ناوگان جاده ای را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از داریوش امانی درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای گفت: هفته گذشته قرارداد نوسازی 11 هزار کامیون فرسوده، طی 20 ماه آینده و تحویل این تعداد دستگاه به مالکان ناوگان فرسوده به امضا رسید.

وی خاطرنشان کرد: ظرف 3 سال گذشته، 5 هزار دستگاه از 11 هزار کامیون فرسوده، نوسازی شده است و با قراردادی که هفته گذشته امضا کردیم، قرار است 5 هزار دستگاه دیگر نوسازی شود که این قرارداد میان سازمان راهداری، یک شرکت داخلی خودروساز و یکی از بانک های شبه دولتی داخلی منعقد شده است.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: در حال حاضر 15 خودروساز ناوگان سنگین در کشور وجود دارد که تعدادی از آنها دولتی و تعدادی نیز خصوصی هستند.

امانی با اشاره به میزان اختصاص سرمایه برای نوسازی ناوگان کامیونی گفت: سرمایه ای که برای ساخت 5 هزار دستگاه کامیون نوسازی و جایگزینی آن با ناوگان فرسوده در هفته گذشته با یک خودروساز داخلی به امضا رسید، 14 هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی بود؛ از سوی دیگر نیاز به تأمین تسهیلات داشت تا برای رانندگان و مالکان کامیون های فرسوده، جذابیت ایجاد شود؛ لذا در حال مذاکره همزمان با خودروسازان و بانک ها بودیم که این مذاکرات به طول انجامید.

وی اضافه کرد: متقاضیان نوسازی ناوگان، باید به سامانه ای که برای این امر آماده سازی شده است مراجعه کنند؛ اولویت نخست با ناوگان بالای 50 سال فعال در جاده هاست و رانندگان باید کارت هوشمند داشته باشند. کامیون های بالای 10 تن نیز در اولویت قرار دارند که با ثبت نام در سامانه، ابتدا اقدام به اسقاط کامیون فرسوده در مرحله اول کرده، در مرحله دوم برای تشکیل پرونده تسهیلات به بانک مراجعه می کنند و در مرحله آخر هم مراجعه به کارخانه سازنده از سوی متقاضی، قرار دارد. کل این فرآیند دو ماه طول می کشد.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در فاز نخست این طرح، 200 دستگاه خودرو ظرف 10 روز آینده به رانندگان تحویل می شود؛ بخشی از مجموعه قطعات لازم برای تولید این کامیون ها وارداتی است اما بخش ساخت اتاق این ناوگان در داخل انجام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران