در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516267 تاریخ : 1399/04/29-16:10:34
,8,
جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت اعلام شد

جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت اعلام شد

مدیر عملیات بازار فرابورس در اطلاعیه ای جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت را اعلام کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، پیرو اطلاعیه روز سه شنبه (24 تیرماه) بانک مرکزی در ارتباط با برگزاری هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی، اعلام کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با شرایط مندرج در جدول پیوست اقدام کند.

اوراق منتشر شده از نوع مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود 6 ماهه ( پرداخت کوپن دو بار در سال ) است.

نهادهای موضوع بند(1) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران از جمله شرکت های تامین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی نیز می توانند در این حراج شرکت کنند و تقاضاهای خود شامل مبلغ مورد درخواست (به صرف/ کسر مبلغ اسمی) را در روز اعلامی در جدول فوق الذکر در «سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران» ثبت کنند.

کلیه نهادهای مالی متقاضی می توانند سفارش های خود را در هر سه نماد بطور جداگانه ارسال کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه شنبه 31 تیرماه 1399 انجام خواهد شد.

پیرو اعلام وزارت اقتصاد مبنی بر حراج اوراق مرابحه عام دولت به صورت تدریجی (حراج های هفتگی) و همچنین پرداخت کامل سود 6 ماهه اول به آخرین دارنده، لازم است نهادهایی که در نوبت های پس از اولین نوبت عرضه در حراج شرکت می کنند، به جدول سود روزشمار این اوراق که مبنای تسویه وجوه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) است، توجه کنند. حاصل جمع مبلغ معامله و سود روزشمار تا مقطع خرید مبنای تسویه قرار خواهد گرفت.

به پیوست اطلاعات جدول سود روزشمار تا تاریخ 31 تیرماه 99 برای اوراق مرابحه عام دولت در نمادهای «اراد37» و «اراد38» ارائه می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران