در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512851 تاریخ : 1399/02/25-11:26:29
,6,
جزییات قیمت گذاری، فروش خودرو و نظارت بر بازار

یک مقام مسوول تشریح کرد:

جزییات قیمت گذاری، فروش خودرو و نظارت بر بازار

معاون وزارت صمت گفت: رونق در برخی بازارها از جمله بورس و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شد عده ای با قیمت سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در ارزیابی وضعیت فعلی بازار خودرو گفت: مطابق آنچه در خبرها نیز اعلام شد، قیمت ها در حال کاهش و فضای التهاب رو به آرامش است. با توجه به اقدامات مؤثر ستاد تنظیم بازار، وزارت صمت و سایر دستگاه های نظارتی در برخورد با این پدیده، خوشبختانه فضا در حال مدیریت شدن است.

وی افزود: حبابی که طی دو هفته اخیر ایجاد شد، رو به کاهش و رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران هم اعلام کرده که قیمت های موجود وجود خارجی ندارند و در فضای مجازی عددسازی و ایجاد التهاب شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کنترل قیمت خودرو تصریح کرد: سه روش فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید از جمله این اقدامات است؛ ضمن اینکه در هفته های اخیر، رونقی که در برخی بازارها از جمله بورس رخ داده و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شده عده ای با فضاسازی و قیمت سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.

صادقی نیارکی برنامه های وزارتخانه متبوعش در کنترل قیمت خودرو را تشریح کرد گفت محدودیت های جدید برای متقاضیان خودرو اعمال خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت، متوسط ارزبری هر خودروی داخلی را دو هزار دلار برآورد و خاطرنشان کرد: در سال 98، معادل 275 میلیون یورو قرارداد داخلی سازی انجام شد.

عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز در ادامه برنامه و در ارتباطی اینترنتی اعلام کرد: مالکانی که خودروهای خود را در پارکینگ ها نگهداری می کنند، باید در سامانه NWMS.IR عضو باشند. مردم محل های دپو خودروهای صفر کیلومتر را به سامانه 124 سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران