تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521946 تاریخ : 1399/08/06-09:28:42
,17,13,10028,10032,
جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تشریح کرد؛

جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: رسیدن به یک جمع بندی با دولت برای تامین منابع کالاهای اساسی یک اصل است.

به گزارش بانک و صنعت، حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تیتر امشب 2 شنبه شب شبکه خبر از توافق دولت و مجلس برای تامین منابع کالاهای اساسی، اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری، تامین اجتماعی و تکمیل طرح های ناتمام خبر داد و افزود: این طرح 4 شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه اختلاف با دولت بر سر تامین منابع است، افزود: منابع تامین کالاهای اساسی با رعایت مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه برای تامین کالاهای اساسی برمبنای 120 هزار تومان برای سه دهک پایین و 60 هزار تومان برای 4دهک بعدی به کارت اعتباری آن ها واریز می شود.

وی افزود: مبلغ شارژ شده این کارت اعتباری صرف کالاهای اساسی مشخص خواهد شد و وزارت صمت مکلف به تهیه کالاهای مناسب است.

حاجی بابایی به لزوم تکمیل طرح های نیمه تمام در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: 20 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح های نیمه تمام و مناطق محروم، همچنین تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در مذاکرات امروز (دوشنبه) پرداخت 30 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای کمک به این سازمان و همچنین اختصاص 10 هزار میلیارد تومان برای تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه هاست، که علاوه بر بند (و)، به سقف تبصره 2 افزوده شده است.

وی افزود: به دولت اجازه دادیم برای تامین اعتبار و منابع مالی از جداول بودجه 10 درصد از اموال خود را جابجا کند. به این شکل برای دولت بار مالی ای نخواهد داشت.

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم با اشاره به طرح تامین کالاهای اساسی مردم در مجلس گفت: تمام وزارت خانه های مرتبط در تهیه این سبد کالا و اقلام اساسی آن نقش دارند؛ و وزارت صمت تا بعداز تصویب نهایی مجلس در دو هفته به معرفی و تامین کالاهای اساسی بپردازد.

وی افزود: هم به بیان جزئیات این طرح پرداخت و با بیان اینکه در حال حاضر عمده مردم در شرایط سخت معیشتی به سر می برند گفت: وقتی تورم بالا می رود اقشاری که حقوق حداقلی را دریافت می کنند بیش از پیش متضرر خواهند شد لذا توجه مجلس باید به اقشار کم درآمد و اقشاری که درآمد ثابت دارند باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: برای سه دهک پایین درآمدی (حدود 24 میلیون نفر) که مجموع درآمد ماهانه آن ها کمتر از یک میلیون و 200 هزار تومان است به هر عضو خانوار تا 5 نفر ماهانه 120 هزار تومان پرداخت می شود.

وی گفت: برای 4 و نیم دهک دیگر (حدود 36 میلیون نفر) به هر عضو خانوار تا 5 نفر ماهانه 60 هزار تومان پرداخت می شود. در مجموع 30 هزار میلیارد تومان از ابتدای مهر تا اسفند (6 دوره) پرداخت می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: 30 میلیون نفر از این 60 میلیون نفر کسانی هستند که دریافتی حداقلی دارند، این افراد که شامل خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند، سرانه دریافتی شان 120 هزار تومان در هر مرحله از اجرای این طرح خواهد بود که برای یک خانوار 5 نفره 600 هزار تومان محاسبه می شود و این طرح تا پایان سال در 3 مرحله انجام خواهد شد.

وی گفت: نظر قطعی دولت درباره تامین منابع کالاهای اساسی با قیمت ثابت فردا سه شنبه اعلام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران