صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517541 تاریخ : 1399/05/19-15:52:00
,11,
جزییات سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی منتشر می شود

اسلامی:

جزییات سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی منتشر می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران طبق «انکس13» درحال تحقیقات روی سقوط هواپیمای اوکراینی است و به زودی اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی درباره جزییات سقوط پرواز تهران- کی یف منتشر می شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی روز یکشنبه در حاشیه مراسم معارفه رییس جدید سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص زمان انتشار اطلاعات دانلود شده جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، افزود: یافته های کمیته بررسی سانحه هوایی سازمان هواپیمایی و مشاهدات عینی با اطلاعات جعبه سیاه هواپیما تطبیق داده شده و قرار است ایران با حضور هیئت اوکراینی به جمع بندی نهایی برسد و بیانیه نهایی صادر شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره زمان قطعی انتشار گزارش نهایی سازمان هواپیمایی گفت: منتظر هماهنگی با تیم اوکراینی هستیم.

وی در خصوص فشار دولت کانادا برای انتشار فوری جزییات حادثه سقوط، گفت: به بیانیه های سایر کشورها کاری نداریم، ایران طبق انکس 13 درحال طی مراحل کار است و کمیته بررسی سانحه کار خود را انجام داده و جمع بندی سانحه به زودی انجام و اطلاعات منتشر می شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص چرایی تغییر مدیران سازمان هواپیمایی و هما گفت: این تغییر، موضوع حائز اهمیتی است که با هدف ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی این تغییرات انجام می شود. برای سازمان هواپیمایی کشوری توسعه تعاملات با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) و کشورهای گوناگون در ارجحیت بوده و لازم است که مدیریت این سازمان، بدون ناهماهنگی باشد.

اسلامی درباره جابجایی بیماران کرونایی با سفر هوایی نیز اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه جابجایی بیماران کرونایی جُرم است و فرد بیمار مرتکب جرم شده است، بنابراین به هیچ عنوان بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت نکرده است، البته در فرودگاه ها همچنان تب سنجی انجام می شود که تنها نشانه مشکوک بودن به کرونا است. در صورت داشتن شرایط مشکوک به کرونا، از ورود فرد مبتلا به هواپیما جلوگیری می شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره علت جابجایی عابدزاده نیز گفت: دلیل جابجایی عابدزاده پرونده سقوط هواپیما نیست، وی پنج سال در این سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری خدمت کرده است و به دلیل ضرورت های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.

اسلامی در خصوص امن بودن آسمان ایران اظهار داشت: آسمان ایران امن ترین آسمان برای پروازهای عبوری است البته شیطنت هایی می شود و به دلیل مداخلات استکبار جهانی که وانمود می کند آسمان ایران ناامن است، برخی اطلاعیه ها صادر می شود.

وی اضافه کرد: اکنون یک شرکت انگلیسی در منتهی الیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و با قیمت بسیار پایین شرکت های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می کند. هر از گاهی چنین شیطنت هایی به خرج می دهند اما به طور کلی کاهش پروازها در دنیا به دلیل شیوع کرونا است.

اسلامی درباره بازنشسته بودن رئیس جدید سازمان هواپیمایی و مدیرعامل جدید هما، گفت: هر دو، شاغل هستند و هیچ از یک از انتصابات امروز مربوط به بکارگیری نیروهای بازنشسته نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران