از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515096 تاریخ : 1399/04/09-09:19:13
,8,
جزییات حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند

جزییات حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند

نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، حسن امیری با اشاره به تسهیل فرایند پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه، اظهار کرد: ماده ای در قانون مالیات ها وجود دارد که می تواند مالیات قطعی شده یک شرکت را عطف به ماسبق کند. این مصوبه کمک می کند که عطف به ما سبق شدن پرونده های قطعی شده مالیاتی دیگر اتفاق نیافتد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع حسابرسی مطرح نیست، توضیح داد: به عبارت دیگر اگر یک پرونده مالیاتی قطعی شده ای وجود داشته باشد، دیگر ممیز به آن ورود پیدا نمی کند. همه اطلاعات سنوات گذشته شرکتی که در بازار سرمایه پذیرش می شود، روی کدال قرار می گیرد و منتشر می شود. طبق تصمیم جدید اگر پرونده های قطعی شده ای وجود داشته باشد دیگر ممیز مالیاتی به آن ورود پیدا نمی کند.

بر اساس این گزارش، پیش از این اعلام شده بود که برای رفع بنگاه هایی که شرایط مالیاتی شفاف و روشنی دارند اما نگران این هستند که اگر وارد بازار سرمایه شوند، زمینه و بهانه ای پیدا شود که پرونده مالیاتی سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافی مجدد قرار گیرد، طی مصوبه ای که وزارت اقتصاد از شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفت و ابلاغ هم شده است، ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده های سال های ماقبل 1398 تمامی شرکت هایی که در سال جاری در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده و این شرکت ها فقط بابت صورت مالی سال 1398 خود مالیات خواهند پراخت.

همچنین هفته گذشته حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه طبق دستور شورای سران سه قوه، پذیرش شرکت ها در بورس تسهیل شد، گفت: برخی شرکت ها نگران این موضوع بودند که با ورود به بورس، سازمان مالیاتی گذشته آن ها را کنکاش کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها از ورود به بورس حذر می کردند. بنابراین پیشنهاد شد سازمان مالیاتی گذشته شرکت هایی که سال جاری در بورس پذیرش شدند را تا زمانی که در بورس هستند کنکاش نکنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران