زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490332 تاریخ : 1398/06/11-13:47:48
,11,
جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن/ساخت 400هزارواحدظرف2سال

یک مقام مسئول اعلام کرد:

جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن/ساخت 400هزارواحدظرف2سال

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، از تأمین اراضی مورد نیاز برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی، در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی نبیان امروز دوشنبه 11 شهریورماه 98، در نشست خبری تشریح اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: از اواخر سال گذشته و اوایل امسال، طبق تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت بحث مسکن و اولویت دادن به آن در دولت، طرح برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که در کنار آن، موضوع تکمیل مسکن مهر نیز به عنوان یکی از دغدغه‌های متقاضیان پیگیری شد.

وی افزود: پس از افزایش قیمتی که در سال گذشته در بخش مسکن رخ داد، در اولین گام تکمیل مسکن مهر را با یک کار جهادی پیگیری کردیم که در این راستا، پروژه مسکن مهر در سه حوزه شهرسازی زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسکن، شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید و سایر شهرها توسط سازمان ملی زمین و مسکن، پیگیری شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: در سال جاری، جلساتی با استانداران در خصوص مسکن مهر برگزار کردیم که تا پایان امسال، پروژه‌های بدون مشکل حقوقی به پایان برسد؛ ضمن اینکه سال 98 اتمام پروژه‌ها را شاهد خواهیم بود.

نبیان با تأکید بر اینکه تعداد واحدهای دارای پرونده حقوقی در مراجع قضائی چندان بالا نیست، ادامه داد: تعدادی از واحدهای مسکن مهر در سال گذشته فاقد متقاضی بوده‌اند که در قانون بودجه سال گذشته و سال جاری، ردیفی در بودجه اختصاص یافت که این فضاها با هماهنگی کمیته امداد و بهزیستی، به خانوارهای تحت پوشش این دو نهاد واگذار شود.

وی مجموعه واحدهای مسکن بدون متقاضی در سه مجموعه شهرهای زیر 25 هزار نفر و نیز شهرهای جدید و سایر شهرها را 60 هزار واحد دانست و گفت: قرار شد این تعداد واحد مسکن مهر بر اساس پیگیری دستگاه‌های مشمول به آنها واگذار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، به تفاهمنامه میان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع مبنی بر ساخت 100 هزار واحد مسکونی در اراضی نیروهای مسلح، اشاره کرد و افزود: تعدادی از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را نیز قرار است بر اساس این تفاهمنامه، به پرسنل نیروهای مسلح واگذار کنیم.

نبیان در خصوص افزایش تسهیلات مسکن مهر از 40 به 45 و 50 میلیون تومان نیز گفت: در شهر جدید پردیس، تسهیلات مسکن مهر به 50 میلیون و در سایر شهرها به 45 میلیون تومان افزایش یافته است که در اوایل سال آینده، مسکن مهر پردیس به پایان خواهد رسید.

وی درباره طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اظهار داشت: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی و رئیس‌جمهور، قرار شد تا ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در دستور کار قرار گیرد که 200 هزار واحد در شهرهای جدید و نیز 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در بافت فرسوده احداث خواهد شد. بر این اساس، سازمان ملی زمین و مسکن قرار است اراضی مورد نیاز برای ساخت 200 هزار واحدی که توسط بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود را تأمین کند و از سوی دیگر، بازآفرینی شهری و بنیاد مسکن نیز، از اراضی خود نیز در این طرح استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به راه‌اندازی یگان حفاظت از اراضی دولتی در سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: ظرف این سه سال توانسته‌ایم 4409 هکتار از دخل و تصرف‌ها در اراضی دولتی را آزادسازی کنیم که ارزش ریالی زمین‌های آزاد شده، بالغ بر 5,630 میلیارد تومان بوده است.

به گفته نبیان، سازمان ملی زمین و مسکن، مالک یک میلیون و 190 هزار و 215 واحد مسکن مهر بوده که تاکنون یک میلیون و 19 هزار و 617 واحد، افتتاح و 20 هزار و 299 واحد آماده افتتاح شده است؛ ضمن اینکه 35 هزار و 200 واحد مسکن مهر بدون متقاضی داشته‌ایم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران