صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518785 تاریخ : 1399/06/12-13:11:47
,10028,
جزئیات افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران

جمالی نژاد اعلام کرد؛

جزئیات افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور جزئیات مصوبه هیأت وزیران در زمینه افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران را اعلام کرد.

به گزارش بانک و صنعت، مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب اظهار کرد: از آنجایی که نیروی انسانی در شهرداری ها عامل اصلی و تأثیرگذار در توسعه شهر، اداره مطلوب شهر، پاسخ به انتظارات مردم، تأمین درآمدهای پایدار و … محسوب می شود، لذا فراهم نمودن افزایش بهره وری نیروی انسانی با توانمندسازی منابع انسانی و کارکنان موجود در شهرداری ها حائز اهمیت می باشد و یکی از اولویتهای اصلی حوزه کاری وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور در سالهای اخیر سعی و تلاش برای رفع مشکلات چندین ساله منابع انسانی شهرداری ها بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم و اساسی در این عرصه، ترمیم حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها بود، افزود: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش هایی که برای حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های دولتی از سال 88 به بعد صورت پذیرفته، برای کارکنان شهرداری ها لحاط نشده و آنها از این مزایا بهره مند نشده اند.

جمالی نژاد در ادامه اظهار کرد: از این رو با پیگیری های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور در سال های 97 و 98 دو پیشنهاد اصلاح آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران و اصلاح فوق العاده جذب و بهبود حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها تقدیم دولت شد.

وی ادامه داد: دولت محترم در تاریخ 27 بهمن ماه سال 98 با افزایش 30 درصدی فوق العاده جذب شهرداران و کارکنان شهرداری ها موافقت نمود، لیکن با توجه به بررسی های به عمل آمده مشخص شد که با افزایش حقوق کارکنان دستگاه های دولتی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، شکاف میان حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها و دستگاه های دولتی مجدداً افزایش یافته است.

جمالی نژاد افزود: از اینرو با توجه به اهمیت موضوع، در انتهای سال 98 پیشنهادهای جدید مبنی بر افزایش فوق العاده جذب، برقراری فوق العاده خاص و افزایش فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت شهرداران و کارکنان شهرداری ها به سازمان امور اداری و استخدامی کشور منعکس و این موضوعات در جلسات مکرر کارشناسی و مدیریتی بررسی و سپس در شورای حقوق و دستمزد با اصلاحاتی به تأیید رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: در مصوبه هیأت وزیران، سقف فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری های سراسر کشور و شهرداران، "به استثنای شهرداری تهران"، تعیین شده است و بر اساس آن سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های با درجات یک، دو و سه 165 درصد و کارکنان این شهرداری ها 160 درصد افزایش می یابد.

جمالی نژاد افزود: سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های دارای درجه چهار 170 درصد و کارکنان آن 165 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه پنج 175 درصد و کارکنان آن 170 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه شش 180 درصد و کارکنان آن 175 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه هفت 185 درصد و کارکنان آن 180 درصد افزایش می یابد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: همچنین سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های دارای درجه هشت 190 درصد و کارکنان آن 185 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه نه 195 درصد و کارکنان آن 190 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه ده 200 درصد و کارکنان آن 190 درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه یازده 205 درصد و کارکنان آن 195 درصد و شهرداران شهرداری های دارای درجه دوازده 210 درصد و کارکنان آن 195 درصد افزایش می یابد.

جمالی نژاد اضافه کرد: سقف فوق العاده جذب رئیس اداره در تمامی شهرداری ها 158 درصد، کارشناس در تمامی شهرداری ها 148 درصد و سایر مشاغل در شهرداری ها 128 درصد افزایش می یابد و سقف فوق العاده جذب مدیرکل و مدیران منطقه در شهرداری های دارای درجات هشت تا دوازده 178 درصد و معاون مدیرکل و مدیریت ها در شهرداری های دارای درجات هفت تا دوازده 168 درصد افزایش می یابد.

وی یادآور شد: فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری تهران به میزان حداکثر 30 درصد پس از اعمال افزایش موضوع تصویب نامه شماره 151339/ ت 57442 ه مورخ 1398.11.27 افزایش می یابد.

وی همچنین اظهار کرد: مبنای محاسبه فوق العاده جذب شهرداران، موضوع بند (الف) ماده (2) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران موضوع تصویب نامه شماره 351/ ت 111 ه مورخ 1370.4.1 با اصلاحات بعدی آن، از «حقوق مبنا و فوق العاده شغل» به «حقوق، فوق العاده شغل و تفاوت تطبیق حداقل حقوق» اصلاح می شود.

رئیس سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور همچنین اعلام کرد: به موجب مصوبه اخیر هیأت وزیران، برقراری فوق العاده خاص به کارکنان رسمی و پیمانی شهرداری ها و شهرداران، به استثنای شهرداری تهران، تا سقف 20 درصد مجموع «حقوق و فوق العاده شغل و فوق العاده جذب» با تأیید وزیر کشور مجاز است.

جمالی نژاد اضافه کرد: به موجب تبصره ماده فوق الذکر، کارکنان پیمانی که از فوق العاده مخصوص استفاده می کنند، مجازند صرفاً از «افزایش فوق العاده جذب و فوق العاده خاص» موضوع این تصویبنامه یا "فوق العاده مخصوص" براساس ضوابط قبلی استفاده کنند و استفاده توأمان از افزایش های موضوع این تصویب نامه و فوق العاده مخصوص مجاز نیست.

وی افزود: فوق العاده های سه گانه موضوع بندهای (ب)، (پ) و (ت) ماده (39) قانون استخدام کشوری موضوع تصویبنامه شماره 7113/ ت 15032 ه مورخ 1374.6.11 شامل فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت برای کارکنان شهرداری ها و شهرداران به میزان 100 درصد افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: به موجب مصوبه هیأت وزیران، اعتبار موردنیاز افزایش های موضوع این تصویب نامه از محل اعتبارات پیش بینی شده از محل منابع داخلی شهرداری های مربوط تأمین می شود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور از همکاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و همکارانشان در تدوین و تصویب این مصوبه تشکر و قدردانی نمود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران