جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446484 تاریخ : 1397/10/30-15:15:07
,17,11,
جزئیات آخرین وضعیت نقاط پر تصادف کشور/ طرح اجرایی 458  نقطه پر تصادف به استان‌ها ابلاغ‌شده است

مدیرکل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

جزئیات آخرین وضعیت نقاط پر تصادف کشور/ طرح اجرایی 458 نقطه پر تصادف به استان‌ها ابلاغ‌شده است

مدیرکل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تشریح جزئیات آخرین وضعیت نقاط پر تصادف سراسر کشور گفت: با کار کارشناسانه طی دو ماه گذشته 121 طرح ایمن‌سازی نقاط پر تصادف دیگر تصویب و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ‌شده است که با مجموع 337 طرح قبلی طرح‌های ابلاغ‌شده به 458 طرح نهایی می‌رسد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، با یادآوری اینکه طبق ابلاغ کمیسیون ایمنی راه‌ها، ادارات راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور مبادرت به شناسایی 3392 نقطه پر تصادف راه‌های کشور کردند تصریح کرد: از بین این نقاط طی مباحث کارشناسانه و جلسات متعدد هزار و 585 نقطه به‌عنوان نقاط پر تصادف شناسایی و بر اساس شاخص تصادفات هر نقطه اولویت‌بندی شد.

وی با اشاره به اینکه پس از تهیه فهرست نهایی این نقاط و طی کردن تشریفات قانونی، مطالعه و تهیه طرح ایمن‌سازی توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌­ای آغاز شد، افزود: 10 شرکت مهندسین مشاور ذیصلاح برای این امر انتخاب شدند و  پس از یک سال بررسی­‌های میدانی و دفتری و برگزاری جلسات متعدد در استان و ستادهای این سازمان طرح‌های ایمن‌سازی تهیه شد.

اکبری بابیان اینکه 337 طرح ایمن‌سازی مورد تصویب قرارگرفته به 34 اداره کل استانی راهداری و راه و شهرسازی ارجاع شده است افزود: به‌طور متوسط به هر استان 10 طرح برای اجرا ابلاغ‌شده است که باید هر استان با توجه به اعتبارات دیده‌شده به اصلاح این نقاط بپردازند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه هزار و 600 میلیارد ریال برای اصلاح نقاط حادثه‌خیز در سال 1397 توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از مجموع اعتبارات کشوری و استانی تخصیص‌یافته است گفت: این 337 طرح هم‌اکنون در مرحله اجرا در استان‌ها قرار دارد و پیشرفت فیزیکی آن در استان‌ها متفاوت است. در برخی استان‌ها در مرحله مناقصه و در برخی دیگر در دست اجراست و تعدادی نیز اجراشده است.

وی بابیان اینکه در مرحله دوم طی دو ماه گذشته 121 طرح ایمن‌سازی دیگر تصویب‌شده است ادامه داد: این طرح‌های جدید در 11 استان کشور با برآورد ریالی حدود 600 میلیارد ریال به تصویب رسیده و به ادارات کل مربوطه جهت اجرا از ابتدای سال 98 ابلاغ‌شده است.

اکبری با اشاره به اینکه درمجموع  458 نقطه به استان‌های مربوطه ابلاغ‌شده افزود: 670 نقطه پر تصادف دیگر نیز در 14 استان مورد رسیدگی نهایی گروه کارشناسی سازمان قرارگرفته و پیش‌بینی‌شده است تا اصلاحات لازم طی یک ماه آتی انجام و به استان‌ها ابلاغ شود.

این مقام مسئول بابیان اینکه طرح ایمن‌سازی نقاط باقیمانده همچنان در دست بررسی و تصویب در ستاد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد تصریح کرد: نقاط باقی‌مانده نیز تا پایان سال جاری به استان‌های مربوطه ابلاغ و پرونده مطالعه و تهیه طرح ایمن‌سازی تمام 1585 نقطه بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اجرای تمامی طرح­ها 2 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که باید تلاش شود تا از طریق منابع ملی و حمایت منابع استانی و استفاده از ظرفیت‌های موجود، اقدامات ایمن‌سازی این 1585 نقطه بر اساس طرح­های مذکور تا پایان سال مالی 98 انجام گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران