جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522273 تاریخ : 1399/08/12-18:00:47
,11,
جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند

مقام مسئول در وزارت راه:

جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند

مدیرکل بهره برداری از آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از جریمه 40 هزار تومانی خودروهای سبک تا 90 هزار تومانی خودروهای سنگینی که عوارض ندهند، خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، عباس بیات سرمدی بعدازظهر امروز در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر با بیان اینکه هم اکنون حدود 6 آزادراه مجهز به اخذ عوارض به صورت الکترونیکی هستند، گفت: طبق آخرین صحبت وزیر راه و شهرسازی 14 آزادراه دیگر نیز تا انتهای سال مجهز به اخذ عوارض به صورت الکترونیکی می شوند.

وی با بیان اینکه در صورت همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک تا پایان سال 20 آزادراه دیگر هم مجهز به این سیستم می شوند، افزود: در صورتی که مردم استقبال کنند و اقدام به پرداخت عوارض الکترونیکی کنند و همچنین در صورت همکاری سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آزادراه ها، می توان این آزادراه ها را تا پایان خرداد 1400 به 24 آزادراه رساند.

مدیرکل اداره بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: آزادراه هایی که امکان تجهیز و اخذ عوارض الکترونیک را دارند پروژه هایی هستند که اجرای آن تنها در صورت استقبال مردم و همکاری بخش خصوصی امکان پذیر است.

بیات تأکید کرد: ما در سال گذشته اعلام کردیم که تمامی آزادراه های جدید را الکترونیکی می کنیم و تاکنون هم 6 آزادراه را مجهز کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه اخذ عوارض به صورت الکترونیک یک اقدام دو جانبه است، افزود: یک بخش از این اقدام مربوط به معاونت آزادراه های شرکت ساخت است که باید تجهیزات و زیرساخت ها را فراهم کند و بخش دوم هم به همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک مربوط می شود.

مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: آزادراه ها در کشور به صورت مشارکتی ساخته می شوند و سرمایه گذار باید از محل پرداخت عوارض بتواند سرمایه خود را بازگرداند که در این صورت می توانیم اخذ عوارض آزادراه ها را به صورت الکترونیکی انجام دهیم.

بیات تاکید کرد: در صورتی که پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی انجام شود پیامک پرداخت بلافاصله به مالک خودرو ارسال می شود و در مدت زمان معین باید پرداخت عوارض انجام شود.

جریمه های پلیس راهور، میزان پرداخت عوارض را به 60 درصد رساند

وی با اشاره به اینکه عدم پرداخت عوارض توسط مالکان باعث ورود پلیس راهور به این بخش شده است، افزود: باید از خدمات پلیس راهور در این بخش استفاده کنیم.

بیات سرمدی با بیان اینکه ورود پلیس راهور به این حوزه باعث افزایش ضمانت اجرای کار می شود یادآور شد: تا پیش از ورود پلیس راهور میزان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی 35 تا 40 درصد بود و پس از ورود پلیس میزان پرداخت عوارض به 55 تا 60 درصد رسیده که امیدواریم با اطلاع رسانی خوب و همکاری مردم به 90 درصد برسد.

جریمه عدم پرداخت عوارض الکترونیک: از 41 تا 92 هزار تومان

وی با اشاره به اینکه سه کلاس جریمه را برای عدم پرداخت عوارض الکترونیک در نظر گرفته ایم، گفت: پرداخت جریمه برای خودروهای سبک 40 هزار و 800 تومان است که شامل خودروهای سواری، مینی بوس و کامیون های سبک می شود. همچنین این جریمه را برای خودروهای نیمه سنگین که شامل اتوبوس و کامیون های دو محور است 51 هزار تومان و برای خودروهای سنگین که شامل نفتکش ها و کامیون های سه محور است 91 هزار و 800 تومان در نظر گرفته ایم.

بیات سرمدی تأکید کرد: ما پس از افتتاح آزادراه های دولتی که دوره بهره برداری آنها توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به اتمام رسیده است طرح عوارض الکترونیکی را فعال کرده ایم.

مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: اپلیکیشن هایی را طراحی کرده ایم که مردم بتوانند با استفاده از آنها، عوارض عبور از آزادراه ها را الکترونیکی پرداخت کنند.

وی توضیح داد: پرداخت عوارض به صورت پیمایشی هم در راستای توسعه عدالت اجتماعی اجرا شده و هم اکنون آزادراه تهران_ ساوه به صورت پیمایشی به صورت آزمایشی انجام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران