تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312404 تاریخ : 1396/10/07-12:18:31
,17,
جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار اندک است

جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار اندک است

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: یکی از ایرادهای موجود در قانون نظام صنفی کشور، پایین بودن جریمه های گران فروشی و کم فروشی است، زیرا میزان جرم با تخلف سازگاری ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص پایین بودن نرخ جریمه های گران فروشی و کم فروشی اظهار کرد: یکی از ایرادهای موجود در قانون نظام صنفی کشور؛ پایین بودن جریمه های گران فروشی و کم فروشی بوده، زیرا میزان جرم با تخلف سازگاری ندارد به همین تنها راهکار موجود اصلاح قانون نظام صنفی کشور و تعزیرات است تا یک تناسبی میان جرم و وضعیت مالی که قانونگذار تعیین کرده برقرار شود.

وی تصریح کرد: افزایش نظارت در مجموعه ساختاری اقتصاد به خصوص در صحنه بازار یکی دیگر از راهکارها در زمینه مقابله با کم فروشی و گران فروشی بوده است.
فاضلی در ادامه افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در این خصوص، عدم تناسب میان میزان حمایت از سطوح بازرسی در کشور و مجموعه ای که قانونگذار آن را تعریف کرده است؛ به طوریکه براساس تبصره 7 ماده 72 نظام صنفی در خصوص تامین بازرسان در نظر گرفته شده  است اما طبق آن اقداماتی صورت نمی‌گیرد.
به گفته وی؛ این امر موجب می شود تا 3 میلیون بنگاه صنفی کشور را  هزار و 500 نفر بازرسی کنند که این تعداد بسیار اندک بوده است.
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه نرخ جریمه گران فروشی و کم فروشی بسیار اندک است،  بیان کرد: طرحی در این خصوص به دولت ارائه شده و در صورت تصویب در مجلس به مرحله اجرایی خواهد رسید. البته  علنی شدن این طرح در مجلس یک مدت زمان 6 ماهه خواهد برد.
این مقام مسئول در خاتمه یادآور شد: در حال حاضر دستگاه نظارتی به امور گران فروشی و کم فروشی رسیدگی می کند اما موضوع لازم، بررسی میزان برخورد کیفیت آن است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران