تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311876 تاریخ : 1396/10/02-09:27:57
,17,25,
جذب 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای صنایع متوسط و کوچک در 100 روز اول دولت دوازدهم

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد:

جذب 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای صنایع متوسط و کوچک در 100 روز اول دولت دوازدهم

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در یکصد روز اول دولت دوازدهم حدود دو میلیارد دلار برای 37 پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک جذب شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ؛ محمد شریعتمداری با اشاره به هدفگذاری رشد متوسط هشت درصدی سالانه اقتصاد کشور، تصریح کرد: برای رسیدن به این رشد با در نظر گرفتن سهمی که برای صنعت و معدن در قانون برنامه پیش بینی شده است، نیازمند جذب سالیانه حداقل 54 میلیارد دلار منابع خارجی هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار های بین المللی منتشره رشد جذب منابع خارجی در سال 2016 به میزانی نزدیک به 64 درصد بوده است، افزود: اما همچنان برای دسترسی به اهداف برنامه نیاز به جهش های فوق العاده است که فضای داخلی و بین المللی برای تحقق آن باید فراهم شود.

شریعتمداری با اشاره به میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در دولت دوازدهم، گفت: در صد روز اول دولت دوازدهم حوزه جذب منابع خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت موفق به جذب حدود دو میلیارد دلار برای 37 پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک شده است، که این میزان علاوه بر جذب منابع خارجی شرکت های بزرگ فولاد، مس، خودروسازی ها و نظایر آنها است.

وزیر صنعت معدن وتجارت در پایان تصریح کرد : این آمار نشان می دهد که در فضای پسابرجام علیرغم همه فشارهای امریکا علاقمندی به سرمایه گذاری در ایران با اقبال کشورهای مختلف سرمایه گذار مواجه است و کافی است تا مقررات و قواعد جذب منابع خارجی را روان، آسان و در محدوده زمانی اندکی انجام دهیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران