جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446332 تاریخ : 1397/10/29-12:48:16
,5,
جایگزینی پساب تصفیه شده با آب خام در بخش کشاورزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران:

جایگزینی پساب تصفیه شده با آب خام در بخش کشاورزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: در حال حاضر هیچ منبع جایگزینی به جز پساب تصفیه شده برای بخش کشاورزی و صنعت وجود ندارد و برای جایگزینی آن با آب خام همکاری بیشتری باید میان دستگاه ها صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در جلسه انسجام بخشی آب و آبفای استان تهران اظهار داشت: بخش زیادی از منابع آب در بخش کشاورزی به مصرف می رسد که باید با انجام کار فرهنگی از ظرفیت کشاورزان برای مدیریت مصرف آب در این بخش استفاده کرد.

وی مدیریت مصرف آب را یک موضوع فرا سازمانی عنوان کرد و یادآور شد: علاوه بر شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب سایر سازمان های متولی همچون جهادکشاورزی باید برای نجات منابع آب استان تلاش کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه ضخامت آبرفت های استان تهران به حداقل ممکن رسیده است افزود: اگر آب با همین شیوه مصرف شود نه تنها منابعی برای نسل آینده باقی نمی ماند بلکه نسل فعلی نیز با کمبود شدید آب مواجه می شود.

وی با اشاره به لزوم اتخاذ سیاست مشترک بین دستگاه های متولی برای نجات منابع آب استان گفت: در حال حاضر هیچ منبع جایگزینی به جز پساب تصفیه شده برای بخش کشاورزی و صنعت وجود ندارد و برای جایگزینی آن با آب خام همکاری بیشتری باید میان دستگاه ها صورت گیرد.

همچنین  محمد شهریاری مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه ای تهران در این نشست  اظهار داشت: خوشبختانه با حاکم شدن وضعیت آب و هوایی جدید و موج جدید بارش ها در کشور، در حال حاضر دغدغه روزهای انتهای شهریور وجود ندارد ولی همچنان وضعیت منابع آبی با شرایط مطلوب فاصله دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای مهر تا بیست و ششم دی ماه بیش از 164 میلی متر بارش در سطح استان به وقوع پیوسته است گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 23 میلی متر به ثبت رسیده است که بیش از 600 درصد افزایش را نشان می دهد همچنین میزان بارش ها از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با متوسط بلند مدت 65 درصد رشد داشته است.

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه ای تهران میزان بارش برف در حوزه آبریز سد لار از ابتدای سال آبی را بی سابقه توصیف کرد و گفت: میزان بارش برف در چهار ماه گذشته در این منطقه به سه متر و 30 سانتی متر رسیده که یک رکورد محسوب می شود.

وی با قدردانی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان تهران در مدیریت مصرف آب گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و همکاری مردم میزان برداشت آب از سدهای پنجگانه تامین کننده آب شهر تهران برای مصارف شرب و بهداشتی حدود 13 درصد کاهش یافته است.

شهریاری میزان آب ذخیره شده در مخازن سدهای امیرکبیر، طالقان، لار، لتیان و ماملو را 547 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: این درحالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 586 میلیون متر مکعب بوده است که علی رغم بارش های نسبتا مناسب همچنان میزان آب ذخیره شده در مخازن پنجگانه نسبت به سال گذشته 38 میلیون متر مکعب و نسبت به شرایط نرمال 105 میلیون متر مکعب کمتر است.

در ادامه "محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه پساب را نباید به عنوان یک منبع آبی جدید نگاه کرد گفت: با توجه به وضعیت بسیار نا مناسب منابع آب زیرزمینی پساب باید به عنوان یک منبع آبی جایگزین تلقی شود و با جلوگیری بهره برداری از منابع آب زیرزمینی، پساب تحویل حقابه بران بخش کشاورزی داده و از توسعه کشاورزی در استان جلوگیری نمود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران